ilhami ETCİ

ilhami ETCİ


SAVAŞ’I KARAMANOĞULLARI KAZANDI

03 Nisan 2019 - 16:18

Evet birileri bir partiden Karaman Belediye Başkanı adayı olmuştu. Daha ilk günleriydi Karamanda. Bir konuşmasında benim işim garanti.”Karamanoğlu Mehmet Bey bile çıksa karşıma fark etmez. Seçimi ben kazanacağım”.demişti. Ve bu söylemleri Karaman’da büyük tepki toplamıştı.

Diğer bir arkadaş’ta katıldığı bir televizyon programında “bir Nisan sabahı atıma binecem. Diğer adaylar da benim atımın başını çekecek”demişti. Bu sözleri aşırı tepki almıştı.1 Nisan günü seçim sonuçları açıklandı. Bu iki şahısta seçimi kaybetti. Önce bir Nisan şakası zannettiler.

Daha sonra yavaş yavaş gerçek olduğunu anladılar. Halk öyle bir ders verdi ki onlara külüfan oldular. Herkes Osmanlı Tokadını bilir , ama Karamanoğlu tokadını yeni öğrendiler. İnsanları küçümsemenin,yüksekten bakmanın,bencilliğin,tehdidin ,ötekileştirmenin bedelini ödediler. Seçimi halkın içinde olan,güler yüzlü tatlı dilli,samimi insanlar kazandı. Son zamanlarda ortaya çıkan çirkin siyasetin de yumuşamasına örnek teşkil ettiler. Sonuç olarak biri ata binecekti eşeğine binip gitti, diğeri de aynaya bakarak saçını tarayıp gitti.
Kısacası; SAVAŞ’I KARAMANOĞULLARI KAZANDI.İLHAMİ ETCİ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum