ilhami ETCİ

ilhami ETCİ


ERMENEK’Lİ OLABİLDİNİZ Mİ?

18 Haziran 2018 - 23:55

Sorsan herkes  Ermenekliyim der.Ama kimlik ve Ata tarafından Ermenekli olmakla herkes Ermenek’li olamıyor..Neden mi?
 
“”Aslını İnkar eden haramzadedir ”der.,Atalarımız. Aslımız nedir kardeşim! Sen aslını biliyor musun? Evet biliyorsun değil mi? Biliyorsun.Ama sen aslına uygun davranıyor musun?
 
Onu yaptın bunu yaptın.Vitrinde ve her yerde ön saftasın.Ama yaptığın hiçbir şey yok.Sen Ermenek’li değil, Ermenekli rolünü oynayan bir oyuncusun.Bağların gidiyor sustun,toprağın gitti,sustun,her tarafın yüksek gerilim olmuş cereyandasın, Tekeçatında doğa katliamı oldu sustun! 50 senedir Ermenek dışında yaşıyorsun, 50 senede belki 10 sefer gelmemişsin Ermenek’e. Atalarının mezarı kaybolmuş,evler virane olmuş,hatıraların,anıların intihar etmiş,sen hala kendini Ermenek’li zannediyorsun öyle mi?  Kusura bakma da,orada burada gezip,poz vereceğine,Ermenek’e gelip güç vereceksin kardeşim.Bahanesi olamaz. Kimse kusura bakmasın. Size her yer Ermenek olmuş.Orayı Ermenek zannediyorsunuz.Sıladan sılaya Ermenek’e gelmekle olmuyor. İşinize gelmedi mi susuyorsunuz. Tek kelime yok.Hakkınızı aramıyorsunuz. Ermenek’i unutmuşsunuz. Sadece Rüyanızda görüp seviniyorsunuz..Ne duran adamsınız, ne de nerede duracağını bilen adamsınız.Benlik bir şey yok! 

Diyeceksiniz ama ; Ermenekliyim demekle Ermenekli olunmuyor. Sizden Ermenek Razı olmadıkça, Allah razı olmaz..Evet ben bir Ermenek’li olarak bu yazdıklarımdan kendime de eleştiri yapıyorum.Kısacası, Olamadık dimi! Bir acı kaymakamın asası olamadık.Deli Alininn feneri,Abdullahın ekmeği,Deli Yusuf’un sakalı, Deli Ali’nin entarisi olamadık..O zaman biz ne olduk? Bize ne oldu Böyle.?

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum