YKS tercih kılavuzu yayımlandı!

GÜNDEM 1 Ağustos 2018 11:10
Videoyu Aç YKS tercih kılavuzu yayımlandı!
A
a

ÖSYM 2018 tercih kılavuzu yayımlandı. Dün açıklanan sınav sonuçlarına göre herhangi bir üniversiteye yerleşmek isteyen adaylar belirlenen tarihler arasında başvurularını yapabilecek.

ÖSYM, 2018 YKS tercih kılavuzunu yayımladı. Tercih yapacak adaylar, dün açıklanan sınav sonuçlarındaki puanlarına göre yayımlanan kılavuzdan seçim yaparak 7 Ağustos - 14 Ağustos tarihleri arasında tercihlerini yapabilecek.
 
ÖSYM 2018 TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ
 
ÖSYM'DEN TERCİHLER ÖNCESİNDE AÇIKLAMA
 
ÖSYM, 7 Ağustos 2018 tarihinde başlayacak olan tercihler öncesinde yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
"2018-YKS tercih işlemleri, 7 Ağustos 2018 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 7-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 14 Ağustos 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Adaylar,2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. ‘Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü’ mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.
Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır.  ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik Numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik Numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.  2018-YKS adaylarına ve kamuoyuna önemle duyurulur. "
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat