VİYANA'YA GİTTİLER

GÜNDEM 13 Ocak 2020 11:59
Videoyu Aç VİYANA'YA GİTTİLER
A
a

Mesleki Eğitim ve Öğretim Hareketliliği Akreditasyon Belgesine sahip okul, VetCharte ile ilk kez bu yıl uygulayacağı proje ile Viyana’da

Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ait 2019 yılında Türkiye Ulusal Ajansına sunduğu ilk Mesleki Eğitim ve Öğretim Hareketliliği Akreditasyon Projesini (VetCharter) "Mesleki Eğitimde AB Entegrasyonu 2019 isimli Erasmus+" projesi bu yıl Avusturya ve Portekizdeki kurumlarda staj faaliyeti olarak gerçekleştirecektir.

Projenin ilk hareketliliği Bilişim Teknolojileri (3), Elektrik-Elektronik Teknolojileri (4), Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri (4) öğrenci staj için ve toplam 5 meslek dersi öğretmeni de refakatçi olarak Viyana kentinde 11.01.2020'de 3 hafta süren staj çalışması için gittiler. 3 hafta boyunca öğrenciler staj çalışmalarında bulunurken, Avrupa'da geçerli birçok belgeye de sahip olacaklar. Öğrenciler bu hareketlilik öncesi bir dil hazırlık kursuna katıldılar. Bu sayede hem dilsel, hem mesleki hem de kültürel anlamda birçok kazanım elde edecekler.

Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojileri, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanlarından en az 26 öğrencinin faydalanacağı projede yine aynı alanlardan refakatçi meslek öğretmenleri de öğrencilerle beraber projeye katılacaktır. İlerleyen aylarda hem Avusturya hem de Portekiz'e iki akış daha gerçekleştirilecek.


 
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

e-gazete E-GAZETE
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karaman Haber Karamanın Hür sesi