VEKİL ÜNVER KARAMAN’DA ESNAF GEZDİ

GÜNDEM 29 Mart 2019 11:30
Videoyu Aç VEKİL ÜNVER KARAMAN’DA ESNAF GEZDİ
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Belediye Başkan Adayı Emin Ege ve İl Genel Meclisi Üyesi Adayları ile birlikte çarşı esnafını ziyaret etti.

31 Mart yerel seçim çalışmaları süresince Karaman’ın ilçelerini, köylerini ve beldelerini ziyaret eden, vatandaşın sıkıntılarını dinleyen, partisinin belediye başkan adayları ile il genel meclisi üyesi adaylarına destek isteyen CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, bu kez Karaman’da çarşı esnafını ziyaret etti. CHP Karaman Belediye Başkan Adayı Emin Ege ve İl Genel Meclisi Üyesi Adayları ile birlikte esnafın kapısını çalan Ünver, hemşehrileriyle sohbet edip sorunlarını ve belediye başkan adayından taleplerini dinledi.
 
HERKESİN DERDİ AYNI
 
Gerçekleştirdiği ziyaretler esnasında sohbet ettiği işçi, köylü, çiftçi ve esnafın hep ekonomik sıkıntılardan, geçim derdinden ve hayat pahalılığından dert yandığını ifade eden Ünver; “17 yılın sonunda geldiğimiz nokta hiç iç açıcı değildir. 17 yıldır tüm yönetme gücünü tek başına elinde bulunduran bu iktidar, çağımızın tüm olanaklarına, ülkemizin tüm sınırsız kaynaklarına ve halkımızın tüm fedakarlıklarına rağmen; ülkemizi ekonomisi dışa bağımlı, tarımı ve hayvancılığı ithalata dayalı, sofrasındaki patatesi yurt dışından alacak kadar kötü bir hale getirdi.” dedi.
 
TÜRKİYE KAZANACAK
 
AKP iktidarının halktan aldığı yetkiyi yerinde kullanmadığını, halk için reformlar yapmak yerine saltanat sevdasına düştüklerini ifade eden CHP Karaman Milletvekili Ünver sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bugün, esnafımız vergi borçlarını, kredi borçlarını ödeyemiyor. Sattığı malın yerine yenisini koyamıyor. Ama aynı esnafın, güvendiği ve inandığı için oy verdiği iktidar; esnafı da çiftçiyi de emekliyi de köylüyü de unuttu. Tek dertleri seçim kazanmak. Koltuklarını sevdiler, halkı değil. Saraylara taht kurdular, halkın gönlüne değil. CHP, 31 Mart’ta milletin desteği ile tüm bu kötü gidişe dur diyecek. Yenilikçi ve kalkınmacı politikalarımız ile halkımızı hak ettiği yere taşıyacağız. Esnafımız, çiftçimiz, işçimiz, memurumuz, gençlerimiz kazanacak, Türkiye’miz kazanacak.” 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi