Şaban Şahin Hayvan Pazarını ziyaret etti

GÜNDEM 16 Mart 2019 14:14
Videoyu Aç Şaban Şahin Hayvan Pazarını ziyaret etti
A
a

Hayvan Pazarı Esnafıyla görüşen Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Şaban Şahin Esnafın sorunlarını dinledi ve yapılması gerekenleri anlattı.

Hayvan Pazarı ziyareti esnasında bir esnaf Belediye Başkan Adayı Şaban Şahin’e ‘küçükbaş hayvan sayısından fazla insan var’ diyerek serzenişte bulundu. Bir diğer esnaf ise ‘satılmayınca arabadan indirmedik’ dedi.  

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Şaban Şahin;  “Uygulanan ekonomik politikalar ithalata dayandığı için yerli üretim ve üreticimize destek vermekden ziyade dış alımlarla tarımda olduğu gibi hayvancılıkta büyük darbe yedi. Sırbistan,  Polonya gibi birçok ülkelerden et ithal ediyorlar. Sizleri kazandırmak yerine onları kazandırıyorlar…  Bu gerçekleri dile getirdiğimizde ise bizi şuculukla, buculukla itham ederek iftira atıyorlar” dedi.

Hayvan pazarı içerisinde bir çevre düzenlemesi yapılması gerektiğini ifade eden Şahin, “Görebildiğimiz kadarıyla kolaylık sağlaması için arabalardan hayvanları indirecek rampa yok. Hayvanların yemleneceği sulanacağı ortam yok. Kapalı bir alan düzenlemesi yapılabilir. Yerlerde belediye fişleri gözüküyor, işgaliye parası ödemişsiniz bunun karşılığında yeterli hizmet alamamışsınız. Allahın izniyle biz size bu hizmetleri getiririz” dedi.

Belediyenin Mezbahanesinin faaliyette bulunmadığı konusuna değinen Şahin, “ Nasıl olsa hayvancılık bitti. Mezbahaneyi  işletmeye gerek yok, anlayışından bir an evvel kurtulmamız gerekiyor… Belediye hizmetleri olarak sıkıntı duyduğunuz noktada size hizmet getiririz” diye devam etti…
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi