CEDİT MAHALLESİ ( KIR MAHALLE ) MUHTAR ADAYI TITIR OSMAN

Röportaj6 Aralık 2018 20:11
CEDİT MAHALLESİ ( KIR MAHALLE ) MUHTAR ADAYI TITIR OSMAN
A
a

31 Mart 2019 Pazar günü yerel seçime gidecek Türk seçmeninin karşısına her alanda adaylar çıkmaya devam ediyor. Özellikle mahalle muhtarlıkları için Türkiye’nin hemen hemen her mahallesinde kıyasıya bir rekabet göze çarpıyor.

Karaman da bu rekabetten nasibini alıyor. Birçok mahallede onlarca muhtar adayı seçim kampanyası yürütürken, yine birçok seçmen şimdiden muhtarını seçmiş durumda.

100 yılı aşkın bir tarihe sahip Kırmahalle de bunlardan birisi. Her nekadar resmiyette Cedit Mahallesi olarak geçse de Karaman halkı orayı Kırmahalle olarak tanıyor. Kırmahalleli seçmenler şimdiden muhtarlarını seçmiş durumdalar.

Osman Özen ki nam-ı diğer Tıtır Osman, yaptığı çalışmalarla bu durumu hak etmiş gibi görünüyor.“Başın düşerse dara, Tıtır Osman’ı ara” sloganıyla yürüttüğü seçim çalışması ile Kırmahalle’nin Karaman’ın diğer mahallelerinden daha sıcak bir atmosfere ev sahipliği yaptığının kanıtı durumunda.
Osman Özen, günün 24 saati ve haftanın 7 günü Kırmahallelinin her müşkülüne koşuyor. Özellikle mahallesindeki ihtiyaç sahipleri, artık neredeyse hiçbir devlet kurumunun ya da büyüğünün kapısını çalmadan, doğruca gidip Osman Özen’in kapısını çalıyor ve Osman Özen de mahalleliden gelen bu çağrıları, daha muhtar bile seçilmeden çok kısa bir zaman aralığında cevaplıyor.Muhtarların, mahallelerinde sorun çözme makamı olduğunun bilincini kavrayan Osman Özen, aylar öncesinden gönlünü koyduğu bu makamla, Kırmahalle için daha fazlasını yapabilmek adına mührün kendisine teslim edileceği günü bekliyor.
Şimdiye kadar görüştüğümüz her yaştan Kırmahalleli ise Osman Özen’in muhtar seçilmesi halinde, daha büyük işleri başarabileceğine inançlarının tam olduğunu dile getirirken, Osman Özen’e şimdiden mahallenin muhtarı olarak bakıyor. Hatta birçoğu da telefonlarına onu Kırmahalle Muhtarı olarak çoktan kaydetmiş bile.Osman Özen ise kendisine sunulan bu desteği boş bırakmamak adına sürekli şu sözü tekrarlıyor;
“Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz…”

Bize de Osman Özen Kırmahalle için hayırlı olsun demek kalıyor.

Başımız düşerse dara, bizler de Tıtır Osman’ı arayacağız gibi geliyor.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat