Polis Teşkilatımızın 174. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlu Olsun

GÜNDEM 9 Nisan 2019 19:44
Videoyu Aç Polis Teşkilatımızın 174. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlu Olsun
A
a

Gün geçtikçe nüfusumuzun arttığı şehirlerimizde yaşamanın en önemlisi güvenli ve huzurlu bir yaşam sürmektir. Sokak korkusu olmadan ailelerimiz eşleriyle, çocuklarıyla, arkadaşlarıyla ve dostlarıyla rahatça gezebilmeli ve komşularına gidip gelmeli.

Bu güvenli yaşamın sürdürülebilmesinde en önemli payında Polis Teşkilatımıza bağlı olduğunu unutmadan onlarında birer anne, baba olduklarının farkına varıp bir yurttaşlık bilinci olmalıdır. Karşılıklı anlayış ve hoşgörü kurallarının zedelenmediği bir toplumda huzur ve güven ortamı sağlanması kuşkusuz daha yaşanabilir bir şehir ortaya çıkarır.

İşte tüm bu birlikteliğin sağlanmasına yardımcı olan Türk Polis Teşkilatı mensuplarının 174.Kuruluş yıl dönümünü en içten dileklerimle kutlar, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün polis teşkilatımız için söylemiş olduğu şu sözlerinin hatırlamakta fayda olduğunu düşünüyoruz. 'Herkes iyi biliyor ki ve bilmelidir ki; Polis. jandarma kuvvetleri vatandaşlara huzur ve sükun temin eden, Cumhuriyetin kanunlarına ve medeniyet düşmanlarına karşı kullandığı bir kalkandır.

Binaenaleyh, Cumhuriyet kanunlarına, memleketin huzur  ve asayişine karşı gelebilecek ve vatandaşların hürriyetlerine tecavüz edecek her şerrin kafası behemehal bu kalkana çarpmalı ve parçalanmalıdır.'
Bu kalkan Emniyet Teşkilatıdır.

CHP KARAMAN MERKEZ İLÇE BAŞKANI
AHMET TANJU KUYTAN

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi