OMUZ OMUZ MÜCADELE İÇİNDE OLACAĞIZ

GÜNDEM 18 Eylül 2018 17:23
Videoyu Aç OMUZ OMUZ MÜCADELE İÇİNDE OLACAĞIZ
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Ünver mesajında;

 “Gaziler Günü, Sakarya Meydan Muharebesi Zaferi’nin ardından 19 Eylül 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazi’ ve ‘Mareşal’ unvanının verildiği tarihi bir gündür. Bu özel günde bir kez daha belirtmek isterim ki, vatanı için gözünü kırpmadan canını ortaya koyan gazilerimiz ve şehitlerimiz arasında ayrımcılık yapmak, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne vurulmak istenen bir darbedir.” ifadelerini kullandı.
 
 
CHP’li Ünver sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Şehit ve gazilerimizi Kore, Kıbrıs, Terör, 15 Temmuz gazisi-şehidi gibi vasıflarla ayırmaya çalışan zihniyet, toplum vicdanında derin bir yara açmıştır. 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazi’ unvanını vererek bu günün ‘Gaziler Günü’ olmasına vesile olan halkın iradesi Türkiye Büyük Millet Meclisi, iktidarın şehit ve gazilerimiz üzerinde uyguladığı bu yanlış politikaları düzeltecek tek adrestir. Toplumsal adalet ve eşitlik, başta Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkmak ve ilelebet yaşatmak için bizler omuz omuza, mücadele içinde olacağız. Bu mücadelemiz, şehit ve gazilerimiz arasında yapılan ayrım son bulana kadar da devam edecektir.

Tüm şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarına ve ailelerine destek olma sorumluluğumuz artarak devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olup bizlere gelecek günlerin bir emaneti olan gazilerimize saygılarımı sunuyorum."
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi