Karaman’da hastane alt geçidinde çalışmalar sürüyor

karamanolay.com
 

Karaman Belediyesi tarafından devlet hastanesi önündeki trafiği daha güvenli bir hale getirmek adına projelendirilen hastane alt geçidi projesinde çalışmalar devam ediyor.

 
   
 

   Şehrin ihtiyaçları doğrultusunda projeler üreterek çalışmalarını sürdüren Karaman Belediyesi, devlet hastanesi önündeki araç ve yaya trafiğini daha güvenli bir hale getirmek adına başlattığı hastane yaya alt geçidi projesindeki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

Bu proje ile yaya ve araç trafiğinin yoğunlaştığı devlet hastanesi önündeki karmaşa ve tehlike son bulacak. Alt geçit içerisinde hasta, engelli ve yaşlıların rahat kullanımı için asansör sistemi bulunacak. Ayrıca alt geçitte ticari faaliyetlerin yapılabileceği 46 metrekarelik dört adet dükkan da bulunacak. Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, “Hastane Caddesi üzerinde, devlet hastanesi önünde yayaların karşıdan karşıya geçişlerini daha güvenli bir hale getirmek için projelendirdiğimiz alt geçit çalışmamız planlamış olduğumuz süre dahilinde devam ediyor.

 

Çalışmalardan dolayı hastane önündeki araç trafiği kontrollü olarak ara yollara yönlendirilmiş durumda. Çalışmalarımızı mümkün olan en kısa sürede tamamlayarak alt geçidi Karamanımızın hizmetine sunacağız” dedi.