KARAMAN BELEDİYESİ SU BASKINLARINA ANINDA MÜDAHALE ETTİ

GÜNDEM 13 Haziran 2019 21:03
Videoyu Aç KARAMAN BELEDİYESİ SU BASKINLARINA ANINDA MÜDAHALE ETTİ
A
a

Karaman Belediyesi, ani bastıran sağanak yağış sonrası su baskınına maruz kalan bölgelere anında müdahale etti.

Şehrin bazı bölgelerinde aşırı yağışla birlikte meydana gelen su baskınlarına karşı Karaman Belediyesi ekipleri, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’nın talimatıyla sıkıntı olan bölgelere anında intikal ederek müdahalelerde bulundu. Aşırı yağış nedeniyle tıkanan logarlar ekiplerin çalışmasıyla açıldı ayrıca bodrum katları ve bahçelere dolan yağmur suları vidanjörler yardımıyla boşaltıldı.

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, "Bugün ani bastıran sağanak yağış ile bazı bölgelerde su baskınları yaşadık. Öncellikle bu afetten etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletmek istiyorum. Olayla birlikte harekete geçen ekiplerimiz hızlı bir çalışma yaparak baskın yaşanan bölgelere anında müdahale ile zararı en aza indirmeye çalıştı. İtfaiye, Fen İşleri, Park-Bahçe, Temizlik İşleri ve Su kanalizasyon Müdürlüğümüz teyakkuz halinde durmaya devam edecek. Zarar gören vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, belediye olarak her zaman yanlarında olacağımızı belirtmek istiyorum" dedi.


 
1000
icon
Suat kürekçi 13 Haziran 2019 22:02

O park mahmudiye mah..311 sokak pirireis parkı..her yağışta alt yapı yetersiz oldugu için yukarıdan gelen sular ile sokaklar ve yakındaki evlerin bodrumları su dolar.. Çözüm....ancak o köşedeki atıksu loğarının gideri acil genişletilmesidir...geçmişte ki belediye yetkilileri ile yerinde yapılan tesbitlerle belirtildi...ama çözüm fooosss. Yetkilinin mahalle sakinlerine söylediği ney di biliyormu sunuz...alt yapı ihalesi yapılana kadar böyle..ihale yapılırsa daha geniş capta borular döşenir....ihale hep mahallelide su içinde yüzmesiyle kaldı...Şu anki belediye ilgili brimleri konuyu bilsin diye yazdım..cumartesi pazarındaki satılan hamsi balıkları bu park löğarından çıkıyor....bilgilerinize..emegi geçenlere teşekkürler....

0 3 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi