İŞKUR HAKSIZLIĞINI GÜNDEME GETİRDİ

GÜNDEM 21 Eylül 2018 12:41
Videoyu Aç İŞKUR HAKSIZLIĞINI GÜNDEME GETİRDİ
A
a

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda çalıştırılmak üzere TYP kapsamındaki (yardımcı temizlik personeli) alım listesinin, noter huzurunda kura çekilmeden belirlenmesinde rol oynayan, dahli olan herkesi görevlerini hakkaniyete ve adalete uygun yapmaya davet ediyorum. Yapılan adaletsizlik, bir an önce ortadan kaldırılmalıdır. Bu listeye göre TYP alım işlemi durdurulmalı/iptal edilmeli, iş başvurusunda bulunan herkesin eşit şartlara sahip olacağı noter huzurunda ve kamuya açık bir şekilde kura çekilmesi yöntemiyle liste yeniden oluşturulmalıdır.

2000'den fazla başvurunun yapıldığı İl Milli Eğitim TYP iş ilanında, başvuruları kabul edilen isimler hangi kritere göre belirlenmiştir? İlana çıkarken açıklanmayan, liste oluşturulurken de bilinmeyen bu kriterler nelerdir? Bu yıl Türkiye'nin bir çok yerinde ve geçtiğimiz yıllarda Karaman'da da bu liste kura ile belirlenirken, bu yıl neden kura çekilmemiştir? Herkesin bu soruların cevabına dair mutlaka bir tahmini vardır! Bu listenin oluşumunda rol alan kurumlar ve kurum yetkilileri derhal gereğini yapmalıdır. 

 

Her kim olursa olsun, hiç kimsenin iş başvurusunda bulunanların kaderiyle, ekmeğiyle ve hayalleriyle oynamaya hakkı yoktur. Oturdukları makam dolayısıyla birilerine karşı diyet borcu hissedenler, unutmasınlar ki o makamlar esasında aziz milletimize ait olan makamlardır. Zira o makamlar, milletin ödediği vergiler sayesinde var olmuş makamlardır. Makam sahipleri, eğer birilerine karşı bir diyet borcu hissediyorlarsa o diyet borcu da milletimize karşı olmalıdır. Bu borcu da yaptıkları işleri adalete, hakkaniyete ve eşitliğe uygun yaparak ödemek, tüm makam sahiplerinin boyun borcudur. 

Bu itibarla, sorumluluk sahibi herkesi bu haksızlığın ortadan kaldırılması adına göreve davet ediyor ve Sayın Karaman Valisinden de hemşehrilerimiz nezdinde büyük bir haksızlığa yol açan TYP alım işinin durdurulması/iptali için gerekli adımları atmasını Karaman ve haksızlığa uğrayan başvuru sahipleri adına istirham ediyorum.

Karaman artık, birilerinin babalarının çiftliğindeymiş gibi hareket etmesinden kurtulmalı, kurtarılmalıdır. İlimizi temsilen seçilmiş ve görev yapan tüm siyasilere de bir çağrıda bulunuyorum: Gelin bu haksızlığı, bu garabeti birlikte ortadan kaldıralım. Karaman hepimizin. Karamanlı hepimizin hemşehrisi. Herkes gider, biz Karaman'da kalır, yine birbirimizin ve hemşehrilerimizin yüzüne bakarız. Biz bakarız da hemşehrilerimize bu haksızlığı, bu adaletsizliği yaşatanlar nasıl bakar? O da onların meselesi !... 

Sonuç olarak Karaman'ı ve Karamanlıyı haktan, adaletten, eşitlikten bihaber olanların oyuncağı olmaktan kurtarırsak; o zaman hepimiz milletimize karşı görevimizi layıkıyla yapmış oluruz. Kamuoyuna saygılarımla...

 

1000
icon
Ahmet ERSAN Sarıveliler CHP İlçe başkanı 22 Eylül 2018 19:06

Sayın vekilim Halkımızın sorunlarına damardan giriyorsun. Iyiki varsın

0 0 Cevap Yaz
Harun coskon 22 Eylül 2018 10:00

helal olsun

0 1 Cevap Yaz
Mümine Şencan 21 Eylül 2018 23:34

Allah Sizden Razı olsun Güvenlik Alımlarında da aynı şeyler oldu .TOKİ çekilişinde evi olan zenginler rant sağlamaya devam ediyor .Allah karamanlıların gözünü doyursun. Kul hakkı diye birşey var . Devlet dur desin artık bu insanlara ...adalet istiyoruz .. Hakimlerin hakimi yüce Allah görüversin..

0 0 Cevap Yaz
Emine tosun 21 Eylül 2018 16:33

Bende mağduriyet yaşayanlardan iyi insanlar bir umut yazılıyor adamı olun giriyor olmayan ne yapsın nerde adalet

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi