İbrahim Bey İlk ve Ortaokuluna Destek Eğitim Odası

GÜNDEM 3 Aralık 2019 23:42
Videoyu Aç İbrahim Bey İlk ve Ortaokuluna Destek Eğitim Odası
A
a

Özel eğitim öğrencilerimize yönelik eğitim hizmetlerinin kalitesini artırmak için Türkiye genelindeki okullarda destek eğitim odaları yeniden tasarlandı. Bu çalışma kapsamında İbrahim Bey İlk ve Ortaokuluna destek eğitim odası kurularak açılışı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan tarafından yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve özel öğrencilere yönelik düzenlenen yeni tasarımlı destek eğitim odaları 81 ile yaygınlaştırılırken, İlimizde de bu çalışma kapsamında İbrahim Bey İlk ve Ortaokuluna destek eğitim odası açıldı.

Açılışı öğrencilerle birlikte yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), okul ve kurumlarda, kaynaştırma bütünleştirme eğitimleri kapsamında akranlarıyla aynı sınıfta okuyan özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için hazırlanan destek eğitim odalarının yeni tasarımında yüksek standartlarda olduğunun altını çizerek destek eğitim odalarının fiziksel olarak daha konforlu hale getirildiğini ifade etti. Mehmet Çalışkan, "Özel öğrencilerimize eğitimine katkı sağlayacak destek eğitim odası okulumuza, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı olsun" dedi.

Destek eğitim odalarında eğitim alacak öğrenciler ile alacakları dersler, bireyselleştirilmiş eğitim programı (BEP) geliştirme biriminin önerileri doğrultusunda eğitim öğretim yılı başında belirlenirken, özel eğitim ihtiyacı olan her öğrencinin bu doğrultuda eğitimden yararlanması sağlanıyor.

Destek eğitim odasında sunulacak hizmetler, öğrencinin yararı gözetilerek uygun öğretmen sağlanması ve velinin onayı ile okulun çalışma saatlerinde planlanıyor.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

e-gazete E-GAZETE
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karaman Haber Karamanın Hür sesi