DENETİMLER ARTIRILSIN

GÜNDEM 27 Eylül 2018 15:32
Videoyu Aç DENETİMLER ARTIRILSIN
A
a

Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması ile birlikte zabıta ekipleri okullarda denetimlere başlamalıdır. Zabıta ekipleri, kantinleri didik didik kontrol ederek öğrencilerin sağlına zararlı olabilecek yiyecekleri kontrol etmeleri gerekmektedir.

Ayrıca kantinler denetlenerek kantincilere uyulması gereken kurallar hakkında bilgi verilmelidir. Denetim sırasında Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanan şeker, çikolata ve benzeri yiyeceklerin satılıp satılmadığı titizlikle incelenmesi gerekmektedir.

DENETİMLER ARTIRILSIN

Kantin denetimlerinin sıklaştırılması gerekmekte “Özellikle Sağlık Bakanlığımız tarafından okullarımızda satışı yasaklanan gıdalar ve gazlı içeceklerin satışının yapılıp yapılmadığını kontrol edilmelidir. Aynı zamanda kantin çalışanlarını hijyen ve çalışma hususlarında detaylı bilgilendirilmeli ve satışı yapılan ürünlerin son tüketim tarihleri dahil tüm ayrıntılarını zabıta ekiplerince incelenmelidir. Geleceğimiz olan yavrularımız ve gençlerimizin eğitim aldıkları yerlerde daha sağlıklı beslenmeleri için devam ettirilmesi gereken bu çalışmalar  hız kesmeden sürmelidir.”
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi