CAMİ İNŞAATINDA HALKTAN PARA İSTİYOR

GÜNDEM 23 Ekim 2018 12:00
Videoyu Aç CAMİ İNŞAATINDA HALKTAN PARA İSTİYOR
A
a

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi, milyonluk bütçeye rağmen halktan yardım ve destek bekliyor.

KMÜ, Hükümet nezdinde bütçe teklifi ile istediğini alırken, bünyesinde yapımı süren Cami inşaatı için ise kamuoyundan yardım talep etmesi dikkatleri üzerine çekiyor.
 
Her yıl bütçesini artırarak fiziki alanda gelişim gösterdiği gözlenen Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, buna karşılık aldığı milyonluk ödeneklere rağmen sosyal anlamda bazı konularda eksik kalıyor.
Üniversite Yönetimi, Karaman’da Üniversite yerleşkesinde yer alan ve 2012 yılında temeli atılarak inşaat çalışmaları devam eden “Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Camii” için vatandaşlardan yardım ve destek bekliyor.
 
95 MİLYON BÜTÇEYİ NEREDE KULLANIYOR ?
 
Geçtiğimiz haftalarda İlin idarecileri ile Yunus Emre Yerleşkesinde yer alan Üniversite Cami çalışmaları yerinde incelenirken, Karaman’a değer katacak bu görkemli yapı için Rektörlük, Karamanlı vatandaşlardan ve hayırseverlerden caminin ibadete açılabilmesi için yardım talep ediyor. Yardımlar için banka şubesi Iban numarası hesapları da verilirken, Üniversite yönetimi 95 milyonluk bütçeden cami inşaatı için “Hiç mi para aktaramıyor ?” sorusunu akıllara getiriyor.

BÜTÇESİ HER YIL ARTIYOR

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin, 2019 yılı bütçe ödeneği 95.814.000 milyon lirayı gördü. Bu rakam, 2017 bütçesinden 5 milyon daha artış gösterdiği öğrenildi.
Yüksek Planlama Kurulu’nun (YPK) 2017-2019 dönemini kapsayan “Orta Vadeli Mali Plan”a ilişkin kararı, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanmıştı.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi