BAĞIMLILIKLA MÜCADELE PROFOSYONEL PROJELERLE ÇÖZÜM BULABİLİR

GÜNDEM 25 Şubat 2019 10:55
Videoyu Aç BAĞIMLILIKLA MÜCADELE PROFOSYONEL PROJELERLE ÇÖZÜM BULABİLİR
A
a

İyi parti Karaman Belediye Başkan Adayı Zühtü Bahadır Bayraç, bağımlılıkla mücadele kapsamında Mesleği itibari ile temel nedenler üzerinde yıllardır araştırma yaparak, bu araştırmalarıyla zaman zaman devlet kurumlarıyla çeşitli projeler gerçekleştirildi.

 ‘’Gençler ,çocuklar bizim, şehrimizin gençleri ve geleceğidir.’’ diyen Zühtü Bahadır Bayraç, bağımlılıkla mücadelelerin profesyonel projelerle çözüm  bulabileceğini ifade etti.

İyi parti Karaman Belediye Başkan Adayı Zühtü Bahadır Bayraç, ‘’Şehrimize dair projelerimiz, beton üzerine ,halkın gerçek sorunlarından uzak konular üzerine kurgulanmıştır. İnsana ahlaklı nesillere ,temiz ve yaşanabilir bir Karaman’a yönelik projelerdir.
 
Bir Karamanlı olarak şehrimizle ilgili en büyük problemin son yıllarda hızla artan asayiş sorunu olduğunu biliyoruz. Bu sorunun temelinde ve çözümünde sadece kolluk kuvetlerini sorumlu görmek  en büyük gaflettir.
 
'' ÇOCUKLAR BİZİM,ŞEHRİMİZİN GENÇLERİ VE GELECEĞİ’’

Şehrimizde asayiş sorununun altında yatan en büyük sebep; gençlerimizin hap bağımlılığıdır.  Mesleğim itibari ile de asayiş sorunlarının temel nedenleri üzerinde yılardır araştırma yapmaktayım. Bu araştırmalarımla zaman zaman devlet kurumları ile çeşitli projeler geliştirdik.  Bu süreçte nice efendi, halim selim gencin hap içip suç işlediğini gördüm.

Peki çözüm nedir?

Bu madde satıcıları yakalatıp bitirmek mi? Madde kullanıcılarına ağır cezalar vermek mi? Her on metreye mobese veya kolluk kuvveti yerleştirmek mi? Elbetteki hayır, şunu bilmeliyiz ki talep oldukça arz bitmeyecektir, bir yolu bulunacaktır. Kolluk kuvvetlerinin  çalışmaları ne kadar önemli ise il sağlık müdürlüğü , STK’lar, Gençlik Spor Müdürlüğünün, belediyenin organizatörlüğünde çalışması , örnek çalışmaları incelemesi, şehrimize uygun hale getirilmesi ve ciddi bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

Bu gençler, çocuklar bizim, şehrimizin gençleri ve geleceğidir. Bağımlılıkla  ilgili gerekirse en büyük bütçeyi ayırıp, en kapsamlı ,en profesyonel projelerle bu sorunu çözeceğiz. Gençlerimizin bu illete tevessül etmelerinin önüne geçip, bu illete bulaşmış olanlarında tedavilerini ve rehabilite edilmelerini sağlayacağız. ‘’ Dedi.


 
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Karamanın Hür sesi