Faruk UFLAZ

Faruk UFLAZ


3 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GETİRDİ!

07 Nisan 2019 - 19:23

Ak Partinin kalesi konumunda olan Karaman’da seçimi kaybetmesinin ardından herkes bir günah keçisi arayışına girdi. Kimi adayın yanlış bir aday olduğunu, kimi başarısızlığın sebebinin Ak Parti yöneticilerinin olduğunu dillendirdi.  Ama…

Şunu atlamamak gereklidir ki Karaman’da Ak Parti seçimi kaybeti ise bunun tek sorumlusu yalancıdır. Kimse başka suçlu aramasın!

Halk arasında çokça dillendirilen ancak basına yansımamış bir hususta belediyenin son beş yıldaki yönetimin yaptığı işlerdir ....

Ak partinin kaybetmesine neden olan, göz ardı edilen en önemli nedenlerden biri, hatta en basta geleni devamlı kapris ego içerisinde olan, daha önce bulunduğu görevlerde başarılı olamayan kişilerin belediyeye alınması hatta yönetici olması.

Bu kişilere bırakın is çözdürmeyi ulaşmak bile mümkün değildi.

Memuriyetin ne demek olduğunu bilmeyen Cumhurbaşkanının adını kullanarak oturdukları koltuğu koruyan ancak koltukları hiç edenler unutulmamalı. Yöneticiliği yalan konuşarak idare etme sanatı haline getiren herkese mavi boncuk dağıtan ama icraat yapamayanlar unutulmamalı. Kendisini geri çekerek kent konseyi vb. sivil toplum kuruluşlarını ön plana çıkararak tepki toplanan projeler unutulmamalı.

Yapılan uygulamaların kişilere özgü olması, imar rantlarında birilerinin arka planda durarak bunlara öncülük etmesi unutulmamalı. Ankara’da Cumhurbaşkanı ne kadar bağırsa da, gönül belediyeciliği dese de, gönülleri kırıp, eş dost diyenler unutulmamalı.
 
İşinin ehli olmayan Ahbap Çavuş ilişkisi ile belediyenin içerisinde karargâh kurmuş olan yöneticiler. Öyleki bu zatı muhteremlerden bazıları ise kendi memleketlerinde bile seven insan sayısı azdır. DEVLET yöneticilerine saygı duymasını dahi bilmeyen kendine faydası olmayan bir kişinin Karaman’a ne faydası olabilirdi ki.
 
Adeta yalan makinası gibi çalışıp, o anki durumu geçiştirmeyi kendine ahlak edinmişler. Benlik duygusu ile hareket ederek kendisinin bile farkında olmadan sessiz bir fırtınayı biriktirdi. Bir ata sözü var ya Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış…

Kendi çıkarlarını her şeyin üzerinde tutarak, cebine dokunmayan hiçbir şeye adım atmayan, şehrin imar durumunu bozan, yıllarca adeta Belediyenin kanını emip duran meclis üyelerini unutmamak gerekli.

Karamanlı susar konuşmaz, ama her şeyi gözlemler, güler, inanmış gibi yapar, ama gereğini zamanı gelince mutlaka yapar. Israrla başarısızlığı il yönetimine, vekillere, ithal başkandı o yüzden olmadı diye kamuoyu oluşturanlar aslında ayni kişilerdir.

Çünkü oturdukları koltuğun altı pis, görünmesin istiyorlar. Ama unutulmamalı ki başarılı bir yönetimli belediye olsaydı,  yukardaki olumsuzluklara rağmen Karaman halkı seçimde gereken desteği verip yanlarında yer alırdı. Karaman halkı başarısız kişilerin hala arkasında durarak onları bir yerlere taşıyanlara da bir gün hesap soracaktır.
 
Sonuç olarak; Her şerde bir hayır vardır derler, bu yanlışlar sonucu Karaman; halkı ile kucaklaşan, temiz siyaseti ilke edinmiş, Hz. Ömer Adaletinden şaşmayacak, öz evladı Savaş KALAYCI’ yı KAZANDI…

Saygı ve sevgilerimle…
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum