CHP'Lİ HEYETTEN ACILI AİLEYE ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, il yöneticileri ve Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Durmaz ile Geçtiğimiz gün Ayrancı ilçesi Saray Köyde sulama kanalına düşerek hayatlarını kaybeden Mahmut ve Enes Atmaca kardeşlerin acılı ailelerini evlerinde ziyaret ettiler.

Reklam
CHP'Lİ HEYETTEN ACILI AİLEYE ZİYARET
Editör: Karaman Olay
28 Haziran 2020 - 13:53

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman il başkanlığından yapılan açıklamada; 24 Haziran günü Ayrancı ilçemiz Saray Köyde Mahmut ve Enes Atmaca kardeşlerin sulama kanalına düşerek hayatlarını kaybettikleri talihsiz bir olay yaşandı. Hayatlarının başında iki yavrumuzun can vermesi bizleri de derinden yaralamıştır. İl Başkanımız Mustafa Cem Kağnıcı, il yöneticilerimiz ve Gençlik Kolları İl Başkanımız Mustafa Durmaz ile acılı aileyi evlerinde ziyaret edip, başsağlığı diledik. Ardından olayın gerçekleştiği su kanalında incelemelerde bulunduk. Sulama kanalında uyarıcı levha dışında önlem alınmadığı görülmekte maalesef. Köye doğru olan bölüm telle çevrilmiş ancak teller tahrip edilmiş ve yeterli bir önlem olarak görülmemekte.

Ailenin en büyük isteği başka canların yitip gitmemesi, ocaklara ateş düşmemesidir. Başka Mahmutlar, Enesler can vermesin diye gereken önlemler kanal boyunca en azından yerleşim yerlerine yakın bölgelerde acilen alınmalıdır. Barajdan gelen sulama suyunun akış hızını dikkate aldığımızda yetişkin bir insanın bile kanala düşmesi halinde maalesef kanaldan kurtulması çok zor. Halkımızın sağlığı ve refahı için ümit ediyoruz ki bütün yerel yöneticilerimiz çözüm üretmek için birlikte çalışacaklardır.


Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler de bu konuda üzerimize düşeni yapacağız ve konunun takipçisi olacağız. Denildi.
 
   
                                                                                   
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum