Rize'de seldeki ölü sayısı 7'ye yükseldi, kayıp 1 kişi ise aranıyor

Rize’de meydana gelen sel ve heyelan sonucu ölü sayısı 7'ye yükselirken, kayıp 1 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

Rize'de seldeki ölü sayısı 7'ye yükseldi, kayıp 1 kişi ise aranıyor
Editör: Karaman Olay
15 Temmuz 2021 - 14:52
Rize'de dün etkili olan şiddetli yağışlar sonrasında merkeze bağlı Muradiye beldesinde yıkılan 3 katlı binanın enkazı altında sürdürülen çalışmalar sırasında bugün saat 14.00 sıralarında 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Muradiye beldesinde bir binanın yıkılması sonucu altında kalan 3 kişiden Hacere Mert'in cansız bedeni gece çıkartıldı.

Eşi Nuri Cemal Mert ve yağmurdan kaçarak evin altına sığındığı öğrenilen Batuhan Delihasan'ı ise arama çalışmaları dün geceden bu yana AFAD, İDAK, AKUT ve JÖAK ekipleri tarafından sürdürülüyordu. Yapılan çalışmalar sonrası saat 14.00 sıralarında kayıp Nuri Cemal Mert ve yağmurdan kaçarak evin altına sığındığı öğrenilen Batuhan Delihasan'ın cansız bedenine ulaşılırken, böylelikle seldeki ölü sayısı 7'ye yükseldi. Güneysu ilçesindeki kayıp şahsı arama çalışmaları sürüyor.

Gökmen Şahin - Adem Güngör İLGİLİ HABER Rizenin Çayeli ilçesinde selin bıraktığı tahribat gün ağarınca ortaya çıktı Rize’nin Çayeli ilçesinde selin bıraktığı tahribat gün ağarınca ortaya çıktı

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum