Pandemi dolayısıyla tüketimi artan Taşköprü sarımsağı, hırsızların hedefinde

Türkiye’nin yüzde 25 sarımsak ihtiyacının karşılandığı Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde sarımsak üreticileri, geçtiğimiz ay hasadını yaptıkları Dünyaca ünlü Taşköprü sarımsağının çalınmaması için gece gündüz nöbet tutuyor.

Pandemi dolayısıyla tüketimi artan Taşköprü sarımsağı, hırsızların hedefinde
Editör: Karaman Olay
23 Ekim 2020 - 12:40
Türkiye'nin en önemli sarımsak üretim merkezi olan Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde üreticiler, son günlerde artan sarımsak hırsızlığının önüne geçebilmek için tezgahlarının başında gece gündüz nöbet tutuyor. Geçtiğimiz ay hasadını yaptıktan sonra özellikle yol kenarlarında Taşköprü sarımsağını satmak için tezgah açan üreticiler, bu yıl pandemi dolayısıyla tüketimi de artan sarımsaklarının çalınmaması için gece gündüz nöbet tutuyorlar.

Geçtiğimiz günlerde özellikle köylerde ve yol kenarına kurdukları tezgahlarda sarımsak hırsızlıklarının artması üzerine Taşköprülü sarımsak üreticileri, sarımsak hırsızlıklarının önüne geçebilmek için tedbir almaya çalışıyor. Bu yıl kilosu 30 liradan satışı yapılan Taşköprü sarımsağı, hem verim olarak hem de fiyat olarak üreticisinin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Taşköprü sarımsağı, bağışıklık sistemini güçlendirdiği için pandemi döneminde tüketimi de bir hayli arttı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum