Reklam

MHP'den EYT için 'acil' çözüm!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, TBMM'de konuşarak; "Emeklilikte yaşa takılıp, primini doldurup emekli olamayan vatandaşlarımız için acilen en azından sağlıktan faydalanmaları sağlanmalıdır" dedi.

Reklam
MHP'den EYT için 'acil' çözüm!
08 Kasım 2019 - 11:54

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) konuştu. Şimşek, "Yüzbinlerce vatandaş cezaevlerinde tahliye beklemektedir, şartlı ceza indiriminin acilen Meclis gündemine alınmasını beklemektedir. Öğretmen, polis, imam ve sağlık çalışanları 3600 ek gösterge beklemektedir." dedi. Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) mağduriyeti konusunda da yaptığı açıklamada; "Emeklilikte yaşa takılıp, primini doldurup emekli olamayan vatandaşlarımız için acilen en azından sağlıktan faydalanmaları sağlanmalıdır" diye konuştu.
 
"Bütün devlet memurları yararlanmalı"
 


Şartlı tahliye ve 3600 ek gösterge ile ilgili konuşan Şimşek; "Sayın Başkan, Meclis'in gündemi ne olursa olsun çarşıda, pazarda, köyde, kentte vatandaşın gündemi aynıdır. Yüzbinlerce vatandaş, cezaevlerinden tahliye beklemektedir. Cezaevindekiler, şartlı ceza indiriminin acilen Meclis gündemine alınmasını istiyorlar. Öğretmen, polis, imam ve sağlık çalışanları da 3600 ek gösterge beklemektedir. Yalnız bütün devlet memurlarının da bu kapsama alınması gereklidir. Sadece öğretmen, polis ve sağlık çalışanlarıyla sınırlı kalmamasını gerekiyor." dedi.
 
"EYT'liler sağlıktan faydalanmalı"
 
EYT'lilerin sağlık konusunda faydalanmaları gerektiğini vurgulayan Şimşek; "Emeklilikte yaşa takılıp, primini doldurup emekli olamayan vatandaşlarımız için acilen en azından sağlıktan faydalanmaları sağlanmalıdır. Çok sayıda kanser hastası, diyabet hastası vatandaş primini doldurmasına rağmen emekli olamadığı için sağlıktan da faydalanamamakta ve tedavisini yaptıramamaktadır. Bu vatandaşlarımız için acilen bir orta yol bulunmalı, bu sorun kökten çözülmelidir." diye konuştu.
 

 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • vatandaş
    8 ay önce
    iyi parti ve chp nin eyt kanun teklifini,akparti ve mhp reddetti,şimdi mhpli vekil eyt olsun diyor hiçbirşey anlamadık,anlayan anlamayanlara anlatsın ,nokta...
Reklam