Karaman'a yağmur yağışı geliyor

Karaman’da hava sıcaklığının 2 ila 4 derece azalması bekleniyor

Karaman'a yağmur yağışı geliyor
Editör: Karaman Olay
18 Haziran 2020 - 17:18
Reklam

Meteoroloji serin ve yağışlı sistemle birlikte Karaman'da hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (2-4 °C) azalmasının beklendiğini bildirildi.

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre Karaman'da havanın parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Hava sıcaklığının 2 ila 4 derece azalması bekleniyor.Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden, zamanla batı kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi beklendiği bildirildi.

Yağışlar aralıklarla devam edecek

Karaman ve çevre illerde halen aralıklarla devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların önümüzdeki hafta başına kadar devam edeceği, genellikle öğle saatlerinden sonra görülecek bu gök gürültülü sağanak yağışların, kısa sürede kuvvetli yağış bırakabileceği tahmin ediliyor.


Ayrıca gök gürültülü sağanak yağışlarla birlikte, zaman zaman yerel dolu yağışı, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgâr da beklendiğinden, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.  

Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıkların, yağışlarla birlikte azalarak mevsim normallerinin 3 ila 5 dereceği altında seyretmesi bekleniyor.
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum