Reklam

İki kez koronayı atlattı, Covid yoğun bakımdaki görevine geri döndü

Mersin’de pandeminin başından bu yana Covid yoğun bakımda görev yapan hemşire, ağustos ve ekim aylarında iki kez korona virüse yakalandı. İlkinde virüs akciğerlerine kadar inen ve ikisini de evde tedaviyle yenmeyi başaran hemşire Ferdi Kovan, her seferinde iyileşir iyileşmez yoğun bakımdaki görevinin başına koştu. Kovan, “Yıprandık, tükendik ama görevimizden kaçınmıyoruz” dedi.

İki kez koronayı atlattı, Covid yoğun bakımdaki görevine geri döndü
Editör: Karaman Olay
18 Aralık 2020 - 10:36
Reklam
Korona virüsün (Covid-19) Türkiye'de ilk göründüğü andan itibaren Covid pozitif hastaları iyileştirmek için gece gündüz demeden canla başla çalışan sağlık görevlileri, aşırı yorulmalarına ve psikolojik olarak yıpranmalarına karşın virüsü yenmek için çabalıyor. Özellikle giydikleri tulumlarla hastalara bakan hemşireler, içeriden sırılsıklam ıslanmış halde çıksalar da bir kişi daha kurtarabilmek için mücadeleden hiç vazgeçmiyorlar.

Bu süreçte görevlerini azimle yapan sağlık çalışanları da aldıkları tüm önlemlere karşın virüse yakalanmaktan kurtulamıyor. Toros Devlet Hastanesi Covid Yoğun Bakımda sorumlu hemşire olarak görev yapan Ferdi Kovan da korona virüse yakalanan sağlık çalışanlarından biri. Üstelik iki kez pozitif çıkan Kovan, her iyileştiğinde görevine geri döndü, Covid-19 hastalarına bakmayı hiç bırakmadı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum