İbrahim Tatlıses'e silahlı saldırı davasında karar

Türkücü İbrahim Tatlıses'in ağır yaralandığı silahlı saldırıda, asistanı ve şoförüne de ateş edilmesine ilişkin yeniden görülen davada karar açıklandı. Mahkeme, sanık Abdullah Uçmak'ın 30 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Mahkeme heyeti, diğer iki sanığa da ayrı ayrı 30 yıl hapis cezası verirken, bir sanık ise 7 yıl 3 ay 15 gün hapis ile cezalandırıldı.

İbrahim Tatlıses'e silahlı saldırı davasında karar
Editör: Karaman Olay
18 Mart 2021 - 17:38
Türkücü İbrahim Tatlıses'in Maslak'ta 14 Mart 2011 tarihinde ‘İbo Show' programının çekimlerine katılmasının ardından asistanı Buket Çakıcı, şoförü Hakan Çalışkan ile içinde bulunduğu araç taranmıştı. Olaya ilişkin karara bağlanan dava, Yargıtay tarafından 4 sanık yönünden bozulmuştu. Dava dosyasının Yargıtay'dan dönmesinin ardından yeniden karar açıklandı.

İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmada sanıklardan Abdullah Uçmak hazır bulunurken, Ersin Altun tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS sistemi ile duruşma salonuna bağlandı.

Duruşmada savunma yapan sanık Abdullah Uçmak müşteki avukatının haddini aşarak konuştuğunu söyleyerek, “Avukatlık sınırını aşarak terbiyesizlik etti. Siz müdahale etmediniz. Ben de sizin huzurunuzda müdahale etmek istemiyorum” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum