Cuhmurbaşkanı Erdoğan'dan EYT yorumu! "Seçimi kaybetsemde ben bu işte yokum!"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da katıldığı toplu açılış töreninde EYT yorumunda bulundu. Erdoğan konu ile ilgili "Seçimi kaybetsemde ben bu işte yokum!" diyerek EYT konusunu kapatmış oldu.

Reklam
Cuhmurbaşkanı Erdoğan'dan EYT yorumu! "Seçimi kaybetsemde ben bu işte yokum!"
Editör: Karaman Olay
17 Kasım 2019 - 00:31

Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT konusu ile ilgili net konuştu. "Seçimi kaybetsemde ben bu işte yokum!" diyen Erdoğan yasal düzenlemeler ile ilgili kapıyı kesin olarak kapatmış oldu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın EYT açıklaması:


"Tutturmuş bir EYT, erken emeklilik.  İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim ülkenin başına da bu erken emekliliği dolayanlar bunun bedelini ödediler. Niçin erken emeklilik? Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını alsın. Erken emekli olduğu zaman ideal ücreti alamayacak hem de ikinci bir iş aramak suretiyle ikinci iş ile işsizliğe öncü olacak. SGK sistemimizin çökmesini istemelerinin tek sebebi kaos ortamından kendilerine siyasi rant devşirme hesabıdır. Biz bunu yapmayacağız. Arkadaşlarıma söylüyorum. Beni bu yola asla teşvik etmeyin.

Milletimin zararına olan bir şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum. Bütün dünya bizim sistemimizi kendine uyarlamaya çalışıyor, bizdeki bazı köhne zihniyetler sistemi çökertmek için hinlik peşinde koşuyor."
 
 
 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Harun
    8 ay önce
    EYT olmadın peki, 1300 tle yle nasıl geçinecek şimdi emekli olan. EYT olsun olmasın önemli olurmu.