Reklam

CHP BELEDİYELERİNDE ASGARİ ÜCRET 3.100 TL OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl başkanlığından yapılan açıklamada; Emeğin, alın terinin savunucusu ve sesi Cumhuriyet Halk Partisi Karaman örgütleri olarak İl Başkanımız Mustafa Cem Kağnıcı asgari ücret ile ilgili görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşmıştı. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatları ile Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimiz asgari ücreti 3.100 TL olarak 2021 yılında uygulayacaklar. Bu bağlamda ilimizin tek Cumhuriyet Halk Partili belediyesi olan, Göktepe Belediye Başkanımız Mustafa Doğan İl Başkanımız Mustafa Cem Kağnıcı’nın açıklamaları sonrasında asgari ücreti 3.100 TL olarak uygulayacağını açıkladı. Konu hakkında,

CHP BELEDİYELERİNDE ASGARİ ÜCRET 3.100 TL OLDU
Editör: Karaman Olay
22 Aralık 2020 - 16:24
Reklam
İl Başkanımız Mustafa Cem Kağnıcı; “ Ülkemizin ekonomik koşullarını hepimiz günlük hayatımızda yaşayarak görüyoruz. Pembe tablolar çizilmeye çalışılsa da milletimiz faturalarında, mutfak alış verişlerinde, giyim alış verişlerinde vs. gerçek tabloyu görmekte. Maalesef asgari ücret neredeyse toplulumumuzun ana ücretini belirlemekte.

Asgari ücret artık çoğunluğun ücreti olmuş durumda. İktidar milletin ihtiyaçlarına kulak tıkamış olsada Cumhuriyet Halk Partisi milletin dertleri ile dertlenmekte, çözüm üretmekte. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimiz asgari ücreti 3.100 TL olarak uygulayacaklar, şehrimizde de tek belediyemiz var Göktepe Belediyemiz. Başkanımız Mustafa Doğan üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek 2021 yılında asgari ücreti parti politikamız olan 3.100 TL olarak uygulanacağını açıkladı kendisine sizlerin aracılığınız ile tekrar milletimiz adına teşekkür ediyorum.

Milletimizin kaygılarını biliyoruz, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında bu kaygılar yerini esenliğe, huzura ve adalete bırakacaktır. ”


Göktepe Belediye Başkanımız Mustafa Doğan; “ Emeğin ve alın terinin en değerli varlığımız olduğunu bilen, uygulayan bir belediye olarak 2020 yılında 2.500 TL olarak uyguladığımız asgari ücreti, Genel Başkanımızın ve İl Başkanımızın talimatları ile 2021 yılında 3.100 TL olarak uygulayacağız.

Gönül isterki asgari ücret daha yüksek belirlensin ve bizde çalışma arkadaşlarımıza emekleri karşılığında o ücreti uygulayalım ancak görünen o ki partimizin belirlediği ücretin altında bir ücret belirlenecek, bizde daha görüşmeler sonuçlanmadan emekçi arkadaşlarımızın asgari ücretlerini açıkladık.

Umarım bütün kuruluşlarımıza örnek olur ve insanımız hak ettiği güzel ücret politikaları ile yaşamlarını sürdürebilirler. “
                                                                                 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum