Ceset bulunamasa da cinayet kabul edildi

Türkiye'nin gündemine oturan Fatma Uyanık olayında Müge Anlı'da yeni bir gelişme yaşandı. Karaman'da annesinin evine gitmek için evden çıkan ve bir daha kendisinden haber alınamayan 31 yaşındaki Fatma Uyanık'ın tek şüphelisi olan Vahap Varlı tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Varlı hakkında açılan davada karar belli oldu.

Ceset bulunamasa da cinayet kabul edildi
Editör: Karaman Olay
09 Ekim 2020 - 13:00 - Güncelleme: 09 Ekim 2020 - 17:29
Reklam

Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde yaşayan Fatma Uyanık evinden annesinin yanına gitmek için çıkmış ve bir buçuk yıldır kendisinden haber alınamamıştı. Uyanık davasında mahkeme tek şüpheli Vahap Varlı'nın tecavüz ve cinayet şüphesi nedeni ile onama kararı çıkarttı. 
KATİL ZANLISI VAHAP VARLI'NIN CEZASI ONANDI
Fatma Uyanık'ı, "Kasten adam öldürmek", "Kişinin hürriyetinden yoksun bırakmak" ve "Cinsel istismarda bulunmak" suçundan yargılanan Vahap Varlı'nın müebbet hapis cezası Üst Mahkeme tarafından onaylandı.Fatma Uyanık'ın cesedi bulunamasa da cinayet kabul edildi.
UYANIK'IN CESEDİ HALA BULUNAMADI


Sanık Vahap Varlı olay günü Fatma Uyanık ile olan bağlantısını kabul etti. Zanlı Fatma Uyanık'ı arabasına aldığını itiraf etti fakat cesedin yeri hala belli değil.

FATMA UYANIK OLAYI NEDİR?

Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde, 6 Ekim 2017'den beri haber alınamayan Fatma Uyanık'ı (33) öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Mehmet Varlı (47) ve oğlu Vahap'ın (24) yargılanmasına başlandı. Baba ve oğul, duruşmadaki savunmalarında, Fatma Uyanık'ı olay günü görmediklerini öne sürdü.

Sarıveliler ilçesinde yaşayan Fatma Uyanık, 5 Ekim 2017 tarihinde annesi Zahide Uyanık ile evden 15 kilometre uzaklıktaki bahçelerine gitti. Gece buradaki bağ evinde kalan anne- kız, sabah bir süre bahçede çalıştı. Daha sonra anne Zahide Uyanık, ilçe merkezine döndü. Fatma Uyanık havanın kararmasına rağmen eve dönmeyince yakınları, aramaya çıktı.

Sonuç alamayan aile, jandarma ve polise giderek, kayıp başvurusunda bulundu. Jandarma ve AFAD ekipleri, bağ evinin bulunduğu bölgede uzun süre arama yaptı; ancak Fatma Uyanık'a ait ize rastlamadı. Ekipler, bir süre sonra çalışmaları sonlandırdı. Ailenin başvurusu üzerine cumhuriyet savcısının talimatıyla geçen yıl ilçede bulunan Çevlik Göleti'nde tekrar arama başlatıldı. Karaman AFAD ekipleri ve Mersin'den gelen su altı polisi tarafından yapılan aramalarda da Fatma Uyanık'ın izine rastlanılmadı.
 


 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum