Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail açıklaması: Yanlış politikalardan vazgeçmeli

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “İsrail’in hangi hükümet olursa olsun bizimle sağlıklı bir ilişki sürdürebilmesi için öncelikle yanlış politikalardan vazgeçmesi lazım. Filistin saldırılarını durdurması gerekiyor. Ayrıca iki devletli çözümü aşındıracak adımlardan vazgeçmesi gerekiyor” dedi.

Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail açıklaması: Yanlış politikalardan vazgeçmeli
Editör: Karaman Olay
02 Haziran 2021 - 18:05
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Togo Dışişleri, Bölgesel Entegrasyon ve Yurtdışındaki Togolular Bakanı Prof. Robert Dussey ile ortak basın toplantısı gerçekleştirdi. Geçen yıl Togo'ya yapılan ziyaretten sonra alınan kararlarla karşılıklı büyükelçilikler açmak için adımlar atıldığını ve 1 Nisan'da Togo'da büyükelçiliğin açıldığını söyleyen Bakan Çavuşoğlu, 2002'de Afrika'da 12 olan büyükelçilik sayısının bugün itibarıyla 43'e çıktığını bildirdi.

Bakan Çavuşoğlu, Togo'nun Türkiye'de büyükelçilik açabilmesi için Ankara İncek'te bulunan Diplomatik Site'den arsa tahsis edileceğini belirterek, “Robert'in bu ziyareti Togo'dan Dışişleri Bakanı düzeyinde yapılan ilk ziyaret. Bugün ilişkilerimizi nasıl geliştirebileceğimizi, detaylı bir şekilde konuştuk. Geçen yıl Temmuz ayında Roma'da yaptığımız görüşmelerin takibini yaptık. O zaman çerçevesini çizmiştik. Özellikle Karma Ekonomi Komisyonu'nun kurulması için Ticari ve Ekonomik İş Birliği Anlaşmasını imzalamaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Karşılıklı yatırımların artması, ticaretin artması için atabileceğimiz adımları daha önce değerlendirmiştik. Özellikle Togo'da Türk yatırımlarının artması için önümüzdeki aylarda Togo'da bir iş formu düzenlenmesi kararını verdik” şeklinde konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum