Reklam

Bahçeli'den ABD'ye yaptırım tepkisi

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Türkiye-ABD ilişkileri, bidayetinden beri hem sancılı bir seyir izlemiş hem de güvensizlik ekseninde vücut bulmuştur. Bir tarafın sürekli dayatıp tavizler istediği; diğer tarafın bunu göğüslemek için mücadele ettiği bir ilişki ağına müttefiklik demek ne kadar mümkündür?" dedi.

Bahçeli'den ABD'ye yaptırım tepkisi
Editör: Karaman Olay
16 Aralık 2020 - 17:14
Reklam
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: "Dostluk ve müttefiklik tek merkezli ilerleyen, tek yanlı işleyen, tek taraflı işlevsellik gösteren bir mekanizma şeklinde görülmemelidir. Eşitlik ve hakkaniyet temelinde bir diyalog ve diplomasi yoksa taraflardan birisi hakim, diğeri de mahkum olacaktır" dedi. 

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "S-400'ü niye aldınız diye parmak sallayanların, geçmişte talep edilen silahları ve füze savunma sistemlerini satmamak için hangi sanal gerekçelere müracaat ettikleri hepimizin ve herkesin malumudur. Türk milletine parmak sallanmaz, sallayan bunun sonuçlarından kurtulamaz."

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Türkiye kimden silah alıp almayacağını ona buna soracak değildir. ABD izin ve onay makamı hiç değildir. Aksi tertip, teklif ve telkinler küstahlığın dik alasıdır."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları