5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ MESAJLARI

5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle, CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu, AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Öztürk bir mesaj yayımladı.

5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ MESAJLARI
Editör: Eren Saraç
05 Nisan 2021 - 20:43
Av. İsmail Atakan Ünver:
“Tarihin bilinen en eski mesleklerinden biri olan avukatlık, önemli bir kamu hizmetidir. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olmanın temelinde adalet yatar. Adaletin tesisinde de geçmişten bugüne, avukatların gösterdiği çabalar yadsınamaz. Ülkemizde hukuk devletinin ortadan kaldırılmış olması, yargı bağımsızlığının sona erdirilmesi, yargının iktidarın bir aygıtı haline getirilmesi yanında hukuku yaşatma çabasında olanların en başında gelen avukatlarımız, bugün ne yazık ki mesleki anlamda ciddi sıkıntılarla da mücadele etmektedir. Yaşanan sorunlar sistemli ve topyekûn bir anlayışla çözülmediği müddetçe, hukuk devleti yeniden tesis edilemeyeceği gibi yargı mekanizmasından da sağlıklı bir işleyiş beklenemez. 
Cumhuriyet Halk Partisi olarak en büyük arzumuz, önümüzdeki süreçte ülkemizde demokratik hukuk devletini yeniden tesis etmek ve bu kapsamda da avukatlarımız ve avukatlık mesleğinin sorunlarının çözümünü gerçekleştirmektir. Şüphesiz ki hukuk devletinin tam manasıyla vücut bulduğu ve hukukun üstünlüğünün gerçekleştiği bir vasatta avukatlık mesleği de hak ettiği önemi ve değeri görecek; yargı bileşenlerinin yaşadığı sorunlar da çözülecektir. 
5 Nisan'ları kavuşmayı dilediğimiz bağımsız yargı ve çağdaş hukuk şemsiyesi altında kutlayabilmek temennisiyle, avukatlık mesleğinin ve yargının sorunlarının çözüldüğü, adaletin en yüce değer olarak önümüzü aydınlattığı bir Türkiye arzusuyla kıymetli meslektaşlarımın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutlar, görevlerinde başarılar dilerim. 
Herkes için Hukuk. Herkes için Adalet. Adalet için Avukat.”

Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu:
"
Hakların korunmasında ve adaletin tecellisinde önemli bir görevi ifa eden avukatlarımız, demokrasinin işlemesinde büyük bir sorumluluğu da yerine getirmektedirler.    Avukatlarımız, üstlendikleri bu önemli görevle, adaletin sağlanmasına hizmet ettikleri gibi, vatandaşlarımızın devlete olan güvenlerini pekiştirmekte, Vatandaş Devlet ilişkilerinin güven ortamında yürütülmesine de katkıda bulunmaktadır. Hukukun üstünlüğünün sağlanması ve kamu vicdanının razı olacağı şekilde adaletin tecelli etmesi yönünde gayret gösteren tüm avukatlarımızın, 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyor ve meslek hayatlarında başarılar diliyorum."

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan:
Hakların korunmasında ve adaletin tecellisinde önemli bir görevi ifa eden avukatlarımız, demokrasinin işlemesinde büyük bir sorumluluğu da yerine getirmektedirler. Avukatlarımız, üstlendikleri bu önemli görevle, adaletin sağlanmasına hizmet ettikleri gibi, vatandaşlarımızın devlete olan güvenlerini pekiştirmekte, Vatandaş Devlet ilişkilerinin güven ortamında yürütülmesine de katkıda bulunmaktadır. Hukukun üstünlüğünün sağlanması ve kamu vicdanının razı olacağı şekilde adaletin tecelli etmesi yönünde gayret gösteren tüm avukatlarımızın, 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyor ve meslek hayatlarında başarılar diliyorum. 

AK PARTİ Merkez İlçe Başkanı Murat ÖZTÜRK:
“Hukukun üstünlüğünün yılmaz savunucusu, yargının vazgeçilmez unsuru meslektaşlarımızın, 5 Nisan Avukatlar gününü kutluyorum. “

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum