18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJLARI

18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla yerel siyasetçiler mesaj yayımladı.

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJLARI
Editör: Eren Saraç
17 Mart 2021 - 23:26 - Güncelleme: 18 Mart 2021 - 00:06
CHP KARAMAN MİLLETVEKİLİ AV. İSMAİL ATAKAN ÜNVER:
"Çanakkale Zaferi, bağımsız yaşamayı ilke edinen yüce Türk Milletinin ayağa kalkan iradesinin en somut ve sağlam duruşudur.
“Çanakkale Geçilmez!” sözüyle dünyanın hafızasına kazınan Çanakkale Savaşları özgürlük ve bağımsızlığın korunması ülküsü etrafında birleşmiş aziz Türk milletinin büyük bir kahramanlık destanına imza atmasının yanı sıra, söz konusu vatan olduğunda katlanmayacağı fedakârlık olmayacağının da tarihsel kanıtıdır.
Dünyanın tüm ezilen uluslarına ilham veren ve kaderine boyun eğmeyenlerin destanı olan Çanakkale Zaferi, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehası, inancı ve cesaretinin yanı sıra Kahraman Mehmetçik’in çağın en modern silahlarına sahip düşmana karşı vermiş olduğu amansız mücadelenin eseridir.
Türk vatanının ve milletinin ebedî varlığı uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden; vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün simgeleri olarak gönlümüzde yaşayan aziz şehitlerimiz, Çanakkale’nin geçilmeyen sularında, Anafartalar’da, yurdun dört bir yanında hem direnişin hem bağımsızlığın hem de kararlılık ve cesaretin sembolü olmuşlardır.
Bizler, Çanakkale Zaferi’ni bir kez daha gurur ve şerefle anıyorken; Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük azmiyle, büyük fedakarlıklar içinde verdiği onurlu mücadelesinin ruhundan ayrılmadan ve atalarımızdan aldığımız şanlı bayrağı gönderden indirmeden yarınlara taşımanın verdiği sorumlulukla; cephede tek bir geri adım atmayan cesareti, “Ben size taarruz emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum.” diyerek gösterdiği vatan toprağı için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan kararlılığı ve ilerici fikirleri ile daima yolumuza ışık tutan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gitmeye devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde; Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, mukaddes vatan toprakları için canlarını seve seve veren kahraman Mehmetçiklerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyor; geçmişi ve bugünüyle bir bütün olan ülkemizde özgürlük, demokrasi, adalet ve bağımsızlık ülküsünden asla vazgeçmeyeceğimizi belirtmek istiyorum."

İYİ PARTİ KARAMAN İL BAŞKANI İSMET HATİPOĞLU:
"Çanakkale Zaferi: Her türlü  çileyi çekmiş; dahili ve harici düşmanları "günümüzde dahil" hiç bir dönem eksik olmayan; küllerinden yeniden doğmayı her defasında başaran; Türk Milletinin en önemli destanlarından birisidir.
Çanakkale savaşı milletimizin kendisine olan inancını yeşerten ve sonrasında Cumhuriyetimizin kurulmasıyla sonuçlanan bir zaferdir.
Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanı uğruna şehit düşen tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.
Çanakkale Zaferi'mizin 106. Yıl Dönümü Kutlu Olsun."

GELECEK PARTİSİ KARAMAN İL BAŞKANI KURTULUŞ KÜÇÜKSOLAK:
"Türk Milleti, özgürlük ve bağımsızlığa olan yürekten inancıyla,
birlik ve beraberlik içerisinde tüm olumsuzluklara rağmen büyük bir direnişe imza atmış,
üst düzey ülkeler karşısında Çanakkale'de önemli bir zafer kazanmış ve
"Çanakkale Geçilmez" olgusunu tüm dünyaya duyurmuştur. 
Özgürlük ve bağımsızlığa olan inançla kazanılan sadece bir zafer değil
aynı zamanda Gelecek nesilleri de kaderi belirlenmiştir. 
Bizimde amacımız bu toprakları korumak,
vatan topraklarımızı ilelebet sahiplenmek ve
el uzatanın cezasını vermektir. 
Çanakkale destanı milletimizin neleri başarabileceğinin göstergesidir. 
Çanakkale Zaferimizin yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,
bütün şehitlerimizi saygı, sevgi, minnet ve rahmetle yâd ediyorum."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum