Reklam

YENİ ENGELLİ ARAÇ PARK YERLERİ YAPILIYOR

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’nın seçim vaatlerinden birisi olan “Engelsiz Şehir Karaman” Projesi kapsamında şehrin farklı bölgelerine engelli araç park yerleri yapılıyor.

Reklam
YENİ ENGELLİ ARAÇ PARK YERLERİ YAPILIYOR
17 Ekim 2019 - 16:30 - Güncelleme: 17 Ekim 2019 - 18:31

Karaman Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan yaya geçidinin yanına engelli araç park yerleri yapıldı. Böylelikle aracını engelli park yerine koyan engelli vatandaşlarımız yaya geçidini kullanmak için yürümeyecek.
 
Engelli vatandaşların her zaman öncelikli olduğunu belirten Belediye Başkanı Savaş Kalaycı: “Bizim hayalimizdeki Karaman’ın en önemli mihenk taşlarından bir tanesi de yaşadığımız bu şehrin tam manasıyla engelsiz bir şehir haline getirilmesidir. Bu amaç doğrultusunda projelerimizi hazırladık. Engelsiz Şehir Karaman Projesi kapsamında engelli araç park yerlerini yaya geçitlerine yakın bir bölgeye yapıyoruz.


Yakın olmayan park yerlerini ise yaya geçitlerinin yanına yaparak engelli vatandaşlarımızın yürüme mesafesini sıfıra indirmiş olacağız. Bu şehirde hep birlikte yaşıyoruz ve bu şehri engelsiz bir şehir haline getirmek için var güzümüzle çalışacağız” dedi.
 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam