TAŞ MEDRESE NEDİR, TAŞ MEDRESELİ ÜLKÜCÜLER KİMDİR?

Taş Medrese nedir? sorusuna her dönem cevap aranmış ve hatta Taş Medrese konusu çoğu zaman tartışılmıştır. 'Taş Medrese' derken aslında neler ifade edilmek istenmektedir? Taş Medreseliler kimdir?

Reklam
TAŞ MEDRESE NEDİR, TAŞ MEDRESELİ ÜLKÜCÜLER KİMDİR?
Editör: Karaman Olay
03 Aralık 2019 - 10:38

 
Türkiye'nin her Bölgesinde zaman zaman toplanan Taş medreseli ülkücüleri diğer ülkücülerden ayıran fark nedir?
 
Taş Medrese veya Taşmedreseliler bir çok insana göre yabancıdır. Bir çok insan için ise hiç bir şey ifade etmeyebilir. Ancak Taş Medreseliler Türkiye'nin hatta Türk Dünyasının özlemini çekteği büyük Turan  ve ona götürecek ülkünün harcında, tuğlasında, temelinde ilmik ilmik nakışında var olan insanlardır. Peki Taş Medrese  nedir, Taş Medreseliler Kimdir?


 
Taş Mederese Nedir?

Hoca Ahmed Yesevi, Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli, Necmeddin Kübra ve Nesimi’dir. Şüphesiz ki Mustafa Kemal hayatta olsaydı bu düşüncenin en büyük himâyedarı olurdu. “Taş Medrese” Milli Mücâdele’nin başlangıç yıllarının “Karakol Teşkilâtı” olarak ta telakki edilebilir.
 
Taş Medreseliler Kimdir?


Taş Medreseliler, 12 Eylül darbesinde MHP ve ülkücü kuruluşlar davasında yargılanan ve ceza alanların ismidir. Taş Medreseliler, 50 Yıldır siyasi geçmişi bulunan Milliyetçi-Ülkücü Hareketin hep içinde olan ve bundan sonra da içinde bulunacak ve mücadelelerine devam edecek olan insanlardır.
 
"Taş Medreseli" olarak tabir edilen, 12 Eylül'ün öncesi ve sonrasında cezaevlerinde yatan binlerce ülkücü için kullanılmıştır. 12 Eylül 1980 öncesinde er meydanında döne döne dövüşen iki ülkücüden biri şehitse, diğeri Taş medreseli olmuştur. Şimdi ise taş Medreseli olarak ifade edelen o yiğitler, Milliyetçi-ülkücü hareketin hak ettiği yeri alması, gayeleri. Çocukluk, gençlik yıllarından bu yana hayal ettikleri "Türk Asrı"nı doya doya yaşamayı arzuluyorlar. Çocuklarına, torunlarına "Milliyetçi Türkiye" ideallerini miras bırakmak istiyorlar.
 
Taşmedreseliler 1944 Tabutlukları”nı  fersah fersah geride bırakarak çok daha ağır bedeller ödedikleri halde çile yolculuğunda bugünlere kadar başı dik bir şekilde bugünlere kadar gelmişlerdir. Taş Medreseliler yolculuklarına devam ediyor. "Davama ben daha neler katarım" hesapları içerisinde bugün de salonlarda toplanıyor mücadelelerine devam ediyorlar. Ülkü yolunda, Ak sakallı ve ak saçlarıyla at üstünde ölmek için hala yolculuklarına bir imanla devam ediyorlar.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum