Sigara tiryakilerine kötü haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan sigara yasağı ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. "Geri adım atmayacağız" diyen Erdoğan sanatçılardan ve STK'lardan sigara yasağı konusunda olumlu destek beklediğinin altını çizdi.

Sigara tiryakilerine kötü haber
21 Ekim 2019 - 13:04
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 11. Rize Tanıtım günleri programına katıldı. Katıldığı programda sigara yasağı konusunda açıklama yapan Erdoğan, "Bırakalım sigarayı, içelim Rize çayı" diyerek sigaranın hem sağlığa hem bütçeye zarar verdiğini ifade etti.

Sigara kullanımın azaltılması konusunda başlatılan projelerin devam ettiğini söyleyen Erdoğan, elektronik sigara ile mücadelenin devam edeceğini kaydederek "Tek tip paket uygulamasına geçiyoruz. Artık sigara paketlerinin üzerinde özendirici simgelerin olmasına müsaade etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

"BU HARAMDIR"


Açıklamasında sigara ile gerçek bir mücadele başlatıldığını kaydeden Erdoğan, "Burada bir karar verelim sigarayı bırakalım. Hem kasaya hem keseye hem de sağlığa zararlıdır. Bir Cumhurbaşkanı olarak söylüyorum bu haramdır." şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları:

"BUNLARA FIRSAT VERMEYECEĞİZ"

Philips mi ne Türkiye'de yatırım yapacakmış. Bunun adını da yatırım koymuşlar. Şimdi kaçak olarak ülkeme sokmaya çalışıyorlar. Elektronik sigara üretmek için bizden yer istediler. Vermedik, vermeyeceğiz. Bunlar benim milletimi zehirleyerek zengin olmak istiyorlar. Bunlara fırsat vermeyeceğiz.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum