Pandemi Farkındalık Yürüyüşü Gerçekleştirildi

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Vali Mehmet Alpaslan Işık önderliğinde Covid-19 (yeni tip koronavirüs) ile mücadele kapsamında Pandemi farkındalık yürüyüşü düzenlendi.

Pandemi Farkındalık Yürüyüşü Gerçekleştirildi
Editör: Karaman Olay
27 Haziran 2020 - 15:21
Reklam

26 Haziran 2020 Cuma günü düzenlenen ve Covid-19 ile mücadele sürecinde toplumumuzda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen ve Atatürk Parkında başlayan “Pandemi Farkındalık Yürüyüşü” İsmet Paşa Caddesi üzerinden devam ederek Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda sona erdi.
 
İl protokolünün de katıldığı ve maske kullanımı, sosyal mesafe kuralı, temizlik tedbirlerine riayet edilmesinin önemine vurgu yapan pankartların taşındığı yürüyüşün sonunda bir konuşma yapan Vali Mehmet Alpaslan Işık, “Dünyamızı etkisi altına almış olan Covid - 19 diğer adıyla koronavirüsün ülkemiz genelinde 5 bin’in üzerinde can kaybına yol açtığını belirterek, ilimizde bayramdan önce 120 olan vaka sayısının bayramdan sonra hızla artarak 470 sayısına ulaştığını, bu süre içerisinde vefat eden hasta sayısının 16 olduğunu ifade etti.
 


Sağlık personelinin özverili çalışması ve üstün gayretine ve çekilen bunca sıkıntıya rağmen hastalığın yayılma hızının önlenemediğini ifade eden Vali Işık, “Burada bir özeleştiri yapmanın tam zamanıdır. Rehavete kapıldık, sosyal mesafeyi korumadık, maske takmadık, temizliğe dikkat etmedik. Bu üçüne dikkat etmediğimiz sürece bu virüs içimizde bir seri katıl gibi dolaşmaya devam edecek. Oysa bunu yenmek elimizde. Kendi canlarını ortaya koyan sağlık personelimize, polis ve jandarmamıza, AFAD, 112 çalışanlarına, Vefa Destek Gruplarında çalışan gönüllülere, sivil toplum kuruluşlarına, odalara, belediyelerimize virüsle mücadeledeki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
 
Sürecin daha sağlıklı atlatılabilmesi için toplumun her kesimine önemli görevler düştüğünü söyleyen Vali Mehmet Alpaslan Işık, “Lütfen! gevşemeyelim, rehavete kapılmayalım, temizliğe, sosyal mesafeye ve maske takma kuralına mutlaka uyalım” dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum