OTOBÜS SEFERDEN MEN EDİLDİ 48 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI

Bodrum'dan yola çıkan 48 kişilik yolcu otobüsü Karaman'da karantinaya alındı.

OTOBÜS SEFERDEN MEN EDİLDİ 48 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI
Editör: Karaman Olay
15 Nisan 2021 - 14:38
Karaman'da, polis uygulama noktasında pozitif olduğu ortaya çıkan yolcunun bulunduğu otobüsteki 48 kişi, karantinaya alındı.

Edinilen bilgiye göre, Suat B. pozitif olmasına rağmen Urfa’ya gitmek için Muğla’nın Bodrum ilçesinden Kahramanmaraş’a giden yolcu otobüsüne bindi. Otobüs Karaman, girişindeki polis uygulama noktasında ekipler tarafından kontrol edilmek üzere durduruldu. Otobüsteki yolcuların kimlik ve HES kodu sorgusunu yapan ekipler, arka koltukta oturan ve Bodrum’dan Urfa’ya gittiği öğrenilen erkek yolcunun pozitif olduğunu tespit etti. Bunun üzerine otobüs uygulama noktasında bekletilmeye başlandı. Çağrılan filyasyon ve polis ekibinin gelmesiyle yolcularla birlikte otobüs Hamidiye Mahallesi'ndeki Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Nefise Sultan Öğrenci Yurduna götürdü. Aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu otobüsteki 44 yolcu ile birlikte 3 şoför ve bir muavin yurda yerleştirilerek karantinaya alındı.

Bodrum’dan Kahramanmaraş’a gittiklerini söyleyen otobüsün ikinci kaptanı Recep B., otobüste 44 yolcu bulunuyordu. Polis uygula noktasında otobüs durduruldu ve kontroller yapıldı. Arkada oturan erkek bir yolcunun kimlik kontrolünde pozitif olduğu ortaya çıktı. Bizimde hiçbir şeyden haberimiz yoktu.” diye konuştu.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum