Mısırda Dolandırıcılara Dikkat!

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Çiftçilerimiz Mısır hasatının başlaması ile birlikte ürünlerini en iyi fiyata satıp, yıl boyu alın teri ve emekleriyle yetiştirdikleri ürünlerini satmak istemektedir. Fakat kendilerine tüccar görüntüsü veren dolandırıcıların ortaya çıktığına dair üreticilerimizden şikayetler gelmektedir.

Mısırda Dolandırıcılara Dikkat!
Editör: Karaman Olay
11 Kasım 2019 - 11:38
Reklam

Mısır hasadının yoğunlaştığı şu günlerde Üreticilerimiz bu türlü kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz. Üreticilerimiz kendilerine alıcı kılığında gelenlerden vergi levhası, şirketin ticari sicil gazetesinde yer alıp almadığı, ticaret odasında kayıtlı olup olmadığını araştırmaları ve her şeyden emin olduktan sonra ürünlerini satmaları gerekiyor. Kendilerine tüccar olduğunu belirterek gelen kişi zaten yalan söylüyorsa ve amacı çiftçiyi dolandırmaksa, bu araştırmadan çekinip ortadan kaybolacaktır.Üreticilerimizin özellikle mısırlarını gönderecekleri kamyonların plakalarını almaları gerekiyor.

Bizim iyi niyetle alışveriş eden tüccarlara sözümüz yok, fakat çiftçiyi dolandırmak adına tüccar kimliğine bürünenler, hem üretici, hem de gerçek tüccarları mağdur edemesin diye bu önemli uyarıyı yapmakta yarar görüyoruz.
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum