KARAMANLI ÇİFTÇİ ANALİZE MUHTAÇ

Karamanlı çiftçiler toprak, su,yaprak analiz laboratuvarı olmayan ziraat odasından müzdarip.

Reklam
KARAMANLI ÇİFTÇİ ANALİZE MUHTAÇ
14 Nisan 2020 - 09:34 - Güncelleme: 14 Nisan 2020 - 09:44

Karaman’da çiftçilik yapan Recep KIRIŞ gazetemize yapmış olduğu açıklamada, ne ektiğimizi ne ürettiğimi analiz edecek bir sistem karamanda yok.  Ziraat odasındaki toprak analizi de tam anlamı ile verimli değil. Mecburen bin ile iki bin tl arasındaki rakamlar ile çeşitli illerde analize muhtaç oluyoruz. 3 milyon Türk lirası gibi bir bütçeye ve 15 kişinin üzerinde personel çalıştıran ziraat odasında ne yazık ki bir laboratuvar ortamı bulunmamakta.

Biz üreticiler olarak odamızın çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Fakat bizleri üretim noktasında gübreleme noktasında bilgilendirecek donanıma sahip bir kadro maalesef benim gözümde yok. Dedi


Kırış sözlerine söyle devam etti; çiftçiyi mazota yapılan zamlar, gübreye yapılan zamlar çok zorlamakta. Odamızdan bu konulara daha hassas davranmasını ve üretime dayalı bir yönetim sergilemelerini istiyorum dedi.


 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Çiftçi dertli
  2 ay önce
  Bize sizin gibi başkanlar lazım
 • İşçi
  2 ay önce
  Çiftçimiz sonuna kadar haklı.yeni bina yamak çiftçiye birşey kazandırmıyor. Başkanlar dönem adamı değil devir adamı malı. Çiftçinin yanında durmalı. Duramıyorsa seçilmek için kıçlarını yırtmasınlar.
Reklam