Karaman kırmızı oldu!

Ülke genelinde artan koronavirüsü Karaman'da da artmaya devam ediyor. Ülke genelinde neredeyse risk tablosu kırmızıya döndü.

Karaman kırmızı oldu!
Editör: Eren Saraç
29 Mart 2021 - 21:17 - Güncelleme: 29 Mart 2021 - 21:31
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası koronavirüs hakkında vatandaşları bilgilendirdi ve yeni tedbirleri açıkladı. Önceki haftalarda yayımlanan risk tablolarında "100 Binde %" verileri nu hafta açıklanmadı. Sadece Mavi, sarı, turuncu, kırmızı renklerle yayımlandı. Neden açıklanmadığı vatandaşlarımız tarafından merak edilen konulardan birisi oldu. 58 il çok yüksek riskli 'kırmızı' kategoriye döndü. Haritaya göre, Türkiye'de düşük riskli tek ilk (mavi) Şırnak oldu. Kırmızı renkli bu illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı cumartesi ve pazar günü sürecek. Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın %50 kapasite şekilde çalışabilecektir.
Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edeceğini belirten Erdoğan, Ramazan Ayı neticesinde de tedbirleri açıkladı. Ramazan Ayı içerisinde yapılacak tedbirler ile ilgili Erdoğan,"Ramazan ayında fedakarlık yapacağız. Ülke genelinde hafta sonu sınırlaması uygulayacağız. Sadece Ramazan boyunca lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servisle sınırlandıracak. Yine ramazan boyunca toplu iftar ve sahur gerçekleştirilemeyecektir. Kafe ve lokantalara bazı katkılar sağlayacağız. Nisan ve Mayıs aylarınca normalleşme ve izin kapsamın sigorta desteğinden yararlanamayan lokanta ve kafe çalışanlarının primleri desteklenecek nakdi yardım yapılacaktır." ifadelerinde bulundu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum