İmar Barışı'na yoğun ilgi!

7 milyar 511 milyon lira gelir Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Türkiye genelinde şu ana kadar 8 milyon 900 bin vatandaşımız imar barışı sürecine başvurdu. Gelir olarak yaklaşık 7 milyar 511 milyon lira gelir söz konusu" ifadelerini kullandı.

Reklam
İmar Barışı'na yoğun ilgi!
09 Aralık 2018 - 13:07

İmar Barışı kapsamında 8 milyon 900 bin kişinin başvurduğu ve sayının 10 milyonun üzerine çıkacağı ifade edildi. Şu ana kadar İmar Barışı'ndan elde edilen gelir ise 7 milyar 511 milyon lira. İmar Barışı hakkında bilgilendirmede bulunan Bakan Kurum, "Türkiye genelinde şu ana kadar 8 milyon 900 bin vatandaşımız imar barışı sürecine başvurdu. Gelir olarak yaklaşık 7 milyar 511 milyon lira gelir söz konusu. Aralık ayı sonuna kadar başvuru süresi ve ödeme süreci devam ediyor. Erzurum genelinde başvuru sayısı 45 bin adet, 15 milyon lira başvuru bedeli alınmış durumda" ifadelerini kullandı.

BAŞVURU 10 MİLYONU GEÇECEK


Yapılan başvuru sayısına değinen Bakan Kurum, "İmar barışı 31 Aralık 2017 tarihine kadar yapılmış yapıları içeriyor. Bu noktada belediye başkanlarımızı, valilerimizi uyarıyoruz, bu tarihten sonra yapılan yapıların hiçbir şekilde kayda alınmaması ve imar barışına dahil edilmemesi noktasında takipçi oluyoruz, buna ilişkin bakanlık denetim birimlerimiz de sahada gerekli incelemeleri yapıyor" diye konuştu.
 
 
 
 
 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam