ERMENEK BELEDİYESİ ŞEHİT PİLOTUN MEZARINI KORUMA ALTINA ALINDI

2001yılında Konya 3'üncü Ana Jet Üssü'nde görev yapan Teğmen Ayfer Gök 9 Şubat 2001'de eğitim uçuşu sırasında irtifa kaybı nedeniyle F-5 uçağıyla İlçemiz Ardıçkaya köyü yakınlarında bulunan Yunt Dağı eteklerinde ormanlık alana düşmesi sonucu şehit olan ve Türkiye’nin ilk şehit kadın pilotu unvanına sahip olan Gök’ün mezarı Belediye Başkanımız Atila Zorlu’nun talimatıyla koruma altına alındı.

ERMENEK BELEDİYESİ ŞEHİT PİLOTUN MEZARINI KORUMA ALTINA ALINDI
Editör: Karaman Olay
15 Ekim 2020 - 16:55
Reklam

Çobanlık yapan Hikmet Demircan'ın şehit olan Pilot Teğmen Ayfer Gök'e ait olduğunu söylediği saç teli, küçük doku parçaları ve saat kordonunu gömüp yaptığı şehit mezarını geçtiğimiz yıl sonbahar aylarında ziyaret eden ve mezarlıkta incelemelerde bulunan Başkanımız yaptığı açıklamasında, o dönem çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları için mevsim şartları uygun değildi. Buraya gelmek için 30- 40 kilometre yol katletmiştik ve yolu dahi yoktu.

Şuan için ise mezarın bulunduğu alanın çevre düzenlemesini yaparak yabani hayvanlardan zarar görmemesi için etrafını çiftle çevrilip koruma altına alındı ve bayrak direği dikildi. Şehidimizin mekanı cennet olsun, Allah rahmet eylesin ifadelerini kullandı.
 


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum