Emeklileri sevindirecek zam açıklamaları!

Asgari ücret 4250 TL olurken en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyelerinde olacağı konuşuluyor. AK Parti kulislerinde enflasyon + yüzde 25'lik zamlardan bahsediliyor. Bu da yüzde 35-40 arası bir artışa denk geliyor. AK Partili vekiller, seçmen kitlelerinin büyük bölümünü emeklilerin oluşturduğunu belirterek, emeklilere de asgari ücret kadar zam yapılması gerektiğini belirtiyor.

Emeklileri sevindirecek zam açıklamaları!
Editör: Karaman Olay
18 Aralık 2021 - 16:36 - Güncelleme: 18 Aralık 2021 - 16:46
EMEKLİLERİ BÜYÜK BEKLENTİ

SARDI Asgari ücret zammının ardından gözler emekli zammına çevrildi. Asgari ücrete yapılan tarihi zam sonrası emekliler de büyük bir beklenti içine girdi. Milyonlar şimdi açıklanacak zam oranını bekliyor.

MASADA YÜZDE 35-40 ARASI BİR ZAM VAR

AK Parti kulislerinde de gündem emekliler. Parti içerisinde konuşanlara göre, emekli zammı için enflasyon + yüzde 25'lik zamdan bahsediliyor. Buda yüzde 35-40 arasında artış anlamına geliyor.

EMEKLİLER SEÇİMDE KİLİT NOKTA

AK Partili vekiller, emeklilerin seçimdeki önemine de vurgu yapıyor. Seçmen kitlesinin büyük bölümünü emeklilerin oluşturduğunu söyleyen AK Partililer, emekli maaşlarına da asgari ücret gibi büyük bir artış yapılması gerektiğini söylüyor.

Kaynak: Haberler.com


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum