Reklam

Emeklileri sevindirecek haber!

Kamu personellerine yapılan aile yardımının emeklilere de uygulanması için süreç başladı. Girişimlerin olumlu sonuçlanması durumunda her emekliye 344 lira aile destek yardımı yapılacak.

Reklam
Emeklileri sevindirecek haber!
20 Ekim 2019 - 12:59

Türkiye'de bulunan yaklaşık 13 milyon emekli, enflasyon rakamları altında ezilirken merakla 2020 Ocak ayı zammını bekliyor. Günümüz Türkiye'sinde asgari ücretle bile yaşamk zor iken 2 bin liranın altında maaş alan emeklileri sevindirecek haber geldi. Kamu personellerine yapılan 344 TL'lik aile yardımının emekliler üzerinde de uygulanması için çalışmalara başlandı.
 
TOPLANTIDA KARAR VERİLECEK 


Türkiye Emekliler Derneği, emekli olmuş her bireyin rahat bir yaşam sürebilmesi için girişimlerini sürüyor. Dernek tarafından, kamu personellerine yapılan aile yardımının emeklileri de kapsaması talep edildi. Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısında gündeme getirilmesi beklenen talebin kabul edilmesi durumunda emeklilere 344 TL daha ek gelir sağlanmış olacak. 

EMEKLİLERE RAHATLATACAK YARDIM ÖDEMESİ 

Memurlara her ay aile yardımı ile ödenen tutarlar şöyle; Çalışmayan eş için ödenen tutar aylık 278 lira 69 kuruş Çocuk yardımı tutarı 0-6 yaş için 65 lira 30 kuruşken, 6 yaş üstü için 32 lira 65 kuruş. Eşi çalışmayan, 0-6 yaş arası 2 çocuğu olan bir memur, aylık 409 lira 29 kuruş alıyor Yapılan aile yardımı, zam dönemlerinde memur maaş katsayısındaki artışla birlikte arttırılıyor. Emeklilere yapılması beklenen aile yardımı ile eşi çalışmayan, 6 yaş üstü 2 çocuğu olan bir emekli, aylık 343 lira 99 kuruş ek ödeme alabilecek.
 

 
 
 
 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam