Doğalgaz ve elektrik faturalarında flaş gelişme

Korona virüs nedeniyle elektrik ve doğalgaz faturalarında aylık ortalama fatura dönemi artık sona eriyor. Pandeminin etkisinin gün geçtikçe azalmasıyla birlikte faturalarda da normalleşme dönemi başlıyor.

Doğalgaz ve elektrik faturalarında flaş gelişme
Editör: Karaman Olay
06 Haziran 2020 - 16:35
Reklam

Fatura borcu olan vatandaşları ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada 1 Temmuz 'dan sonra faturalarda normalleşmeye gidileceği ve tahsilathların başlayacağı bildirildi. 

1 TEMMUZ 'DA BAŞLIYOR


Edinilen son dakika bilgilerine göre elektrik ile doğalgazda 1 Temmuz günü normale dönülüyor. 1 Temmuz 'dan sonra fatura okuma ve tahsilat mevzuatı eksiksiz şekilde yapılacak ve faturalarını ödemeyen vatandaşların elektrik ile doğalgazları kapatılacak.  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun elektrik ve doğal gazda fatura okuma ve tahsilat yönetmeliklerine baktığımızda tüketimler, 25 günden az 35 günden fazla süreyle ölçülemeyecek.

Öngörülen sürede (ve sonrasında yapılacak ek bildirimlere karşın) borcunu ödemeyen abonenin elektriğinin ve gazının kesilmesi gündeme gelebilecek. Tahsilatların düştüğünü ifade eden sektör temsilcileri, enerji talebine ilişkin bir soruyu da, “1 Haziran’la birlikte başta şehirlerarası seyahat yasağı olmak üzer kısıtların önemli bir bölümü kaldırıldı. Restoranlar, cafeler, lokantalar, berberler yeniden faaliyete geçti.

Alış veriş merkezleri açıldı. Sanayi sektöründen de bir miktar ek talep var. Otellerin de elektrik talebinin aşama aşama artması bekleniyor” dedi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum