ÇOCUKLARIN GELECEĞİNE DESTEK OL "ÇOCUK GÜLERSE DÜNYA GÜLER

Gönül Elçileri Derneği, 110 çocuğumuzu güldürdü.

ÇOCUKLARIN GELECEĞİNE DESTEK OL "ÇOCUK GÜLERSE DÜNYA GÜLER
Editör: Karaman Olay
12 Mart 2021 - 14:57
“Çocukların Geleceğine Destek Ol” kampanyası başlatan Gönül Elçileri Uluslararası Farkındalık ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Konya İl Temsilciliği, hayırsever kişi ve kurumlar tarafından bağışlanan kırtasiye, spor malzemeleri ve oyuncaklar; Karaman Merkez Bayır Köyü İlköğretim okulunda öğrenim gören 110 çocuğa teslim edildi. Gönül Elçileri Derneği, 110 çocuğun yüzünü güldürdü.

Karaman İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail KILINÇ ,  Karaman Merkez İlçesi Bayır İlkokulu Müdürü Şaban Öter, öğretmenler, Bayır Köyü Muhtarı Mustafa  CEYLAN, Gönül  Elçileri Uluslararası Farkındalık ve Sosyal  Yardımlaşma Derneği  Konya İl Temsilcisi Havva Nurcan İNANÇ, Karaman İl Temsilcisi Tugan'ın katıldığı törende, 54'ü ilkokul, 56'sı ortaokul öğrencisine hediyeleri verildi.

Dağıtımdan sonra öğrencilerle çeşitli aktiviteler gerçekleştirildi. Bayır Köyünün misafir sever halkı,  Gönül Elçileri Uluslararası Farkındalık ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Konya İl Temsilciliği yönetici ve gönüllülerini yöresel yemekleriyle ağırladı.

"ÇOCUK GÜLERSE DÜNYA GÜLER"

Bayır Köyü Muhtarı Şaban Öter, Bayır Köyü Halkı, Bayır İlkokulu ve Ortaokulu yöneticileri, öğrenciler; "Çocukların Geleceğine Destek Ol" projesini başlatan Gönül  Elçileri Uluslararası Farkındalık ve Sosyal  Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Emirhan AYDOĞMUŞ, Konya İl Temsilcisi Havva Nurcan İNANÇ, Karaman İl Temsilcisi Hayrullah Kaan Tugan, 'Oyuncaksız Çocuklar İçin' Derneği, Özel TUGAN Kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürü Meral TUGAN, Selçuk Üniversitesi Öğretim Görevlisi Abdullah Koca ile projeye destek olan hayırsever ve emeği geçenlere teşekkür etti.

GÖNÜL ELÇİLERİ ULUSLARARASI FARKINDALIK VE SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Aile Bakanlığının Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Programı, "toplumda gönüllülük" kavramına yönelik farkındalığı geliştirmek, hayata geçirmek, toplumsal kalkınmaya katkı sağlamak ihtiyacını güçlendirmek üzere 11 yıl önce faaliyetlerine başlayan sivil toplum kuruluşudur.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum