Bin TL sosyal yardım nasıl alınır? Sosyal yardım başvuru nasıl yapılır?

Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi ailelere bin TL sosyal yardımda bulunuyor. Sosyal ve ekonomik destek başvurusu nasıl yapılır? Sosyal yardımdan kimler yararlanabilir? Haberimizin devamında...

Reklam
Bin TL sosyal yardım nasıl alınır? Sosyal yardım başvuru nasıl yapılır?
08 Nisan 2020 - 11:59 - Güncelleme: 08 Nisan 2020 - 12:06

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan korona virüs tüm dünyayı sarmış durumda. Bu zorlu dönemde Türkiye'de ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardım yapılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı yaptığı duyuruda 2 milyon 100 haneye bin TL sosyal yardım yapılacağını belirtmişti. Yapılan yardımların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2 milyon 300 haneye daha yardım yapılacağını açıkladı. Vatandaşlar sosyal ve ekonomik destek başvurusu nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. 

BAŞVURULAR E-DEVLETTEN 


Devletin ihtiyaç sahibi ailelere verdiği sosyal yardım başvurusu e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Yardım talebinde bulunacak aileden herhangi bir fert yardım başvuru yapabiliyor. Bunun için e-Devlet sitesinin aramana kısmına "Sosyal Ekonomik Destek" yazmanız yeterli olacaktır. 

Başvuru yapmak için aşağıdaki linke tıklayınız:

https://www.turkiye.gov.tr/acshb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru 

YETKİLİLER İLETİŞİME GEÇECEK

Başvurunun tamamlanmasının ardından bakanlığa bağlı personellerin sizinle iletişime geçeceğine dair bir bölüm karşınıza çıkacaktır. Başvuru talebinden bulunan şahıs üzerinde yapılan incelemeler neticesinde 1 ay içerisinde sosyal yardımdan yararlanıp-yararlanamayacağı iletilecektir.


 
 

 
 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 4 Yorum
Reklam