Bayram tatili kaç gün olacak?

Kamu kurumlarında çalışan milyonlarca vatandaş Ramazan Bayramı tatilinin kaç gün olacağını araştırmaya başladı. Cumhurbaşkanlığı tarafından verilen karar ile bayram tatili geçtiğimiz dönemki tatillere göre uzatıldı. 2019 Ramazan Bayramı tatili kaç gün? Haberimizin detayında...

Reklam
Bayram tatili kaç gün olacak?
19 Nisan 2019 - 10:15
Reklam

Birçok vatandaşın talepleri doğrultusunda Ramazan Bayramı tatili, Cumhurbaşkanlığı kararı ile uzatıldı. Verilen karar ile birlikte bayram tatili 9 güne çıkarıldı. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığından kamu kurum ve kuruluşlarına idari izin yazısı gönderildi. 
 
3 HAZİRAN PAZARTESİ YARIM GÜN
 
Tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen yazıda şu hükümler yer aldı: "Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür.

İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir.”
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam