Başkan Ahmet Arı mobil PTT'nin, sabit şubeye dönüşmesini istiyor

KARAMAN'ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinin Belediye Başkanı Ahmet Arı, PTT'nin mobil olarak hizmet veren şubesinin, sabit şubeye dönüşmesini istiyor. Arı, PTT için bina tahsis etmek istediklerini; ancak isteklerinin kabul görmeyip, mobil olarak devam ettiğini söyledi.

Başkan Ahmet Arı mobil PTT'nin, sabit şubeye dönüşmesini istiyor
29 Temmuz 2019 - 10:45
Reklam

Ermenek'in Güneyyurt beldesinde, PTT 2 yıldır mobil araçtan hizmet veriyor. Belde sakinleri ve Belediye Başkanı Ahmet Arı, mobil şubenin, sabit şubeye dönüşmesini istiyor. Belediye Başkanı Arı, şunları söyledi:
 
''PTT mobil aracıyla 2 yıldır beldemize hizmet veriyor. Fakat halkımız bazı konularda rahatsız.  Öncelikle yol kenarı olduğu için trafik acısından sorun yaratıyor. Diğer bir husus da halkımız, yazın sıcakta güneş altında, kışın soğukta dışarıda hizmet almak zorunda kalıyor. PTT için belediye olarak yeni hizmet binası yaptık ve tahsis etmek istiyoruz. Ama gelmiyorlar. PTT müdürüyle de görüştük, mobil araç için 17 bin lira kira verdiklerini söylüyorlar. Biz ücretsiz tahsis ediyoruz, yine de gelmiyorlar'' diye konuştu.
 
Belde sakinlerinden Mesut Öztürk ise, PTT'nin mobil şubesi sayesinde maaşlarını ve bazı resmi evrakları göndermek için ilçeye gitmeden yapabildiklerini belirtti. Memnun oldukları kadar, mobil hizmet etmesi nedeniyle şikayetçi olduklarını ifade eden Öztürk, ''Her ayın 1 ve 15'inde mobil şubenin önünde 100-150 kişi işlem yapmak için bekliyor. Ancak yazın sıcakta, kışın da soğukta beklemek zorunda kalıyor. Buna bir çözüm bulunması gerekir. ''dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam