Ay Yıldızlı Şanlı Bayrağımızı Teslim Aldık

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü münasebetiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen “Anadolu Gönül Yolu - 81 Genç 81 Bayrak” etkinliği kapsamında Karaman Valiliği önünde bayrak teslim töreni gerçekleştirildi.

Ay Yıldızlı Şanlı Bayrağımızı Teslim Aldık
Editör: Karaman Olay
09 Mart 2021 - 12:55
Reklam
Türkiye genelinde bu yıl ilk kez düzenlenen proje kapsamında Ankara’dan başlayan ve İç Anadolu bölgesini dolaşarak Karaman’a ulaşan şanlı Türk bayrağımız Vali Mehmet Alpaslan Işık’ın nezaretinde Aksaray temsilcisi Ayşenur Albayrak tarafından Karaman temsilcisi Esma Hatun Eser’e teslim edildi.
 
08 Mart 2021 Pazartesi günü düzenlenen bayrak teslim töreninde; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen projenin önemine değinen Vali Mehmet Alpaslan Işık, Türk tarihinin akışını değiştiren destansı bir kahramanlık örneği olan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106.  yıl dönümünde gerçekleştirilen bu proje ile milli tarih ve milli şuurun geliştirilerek gelecek kuşaklara aktarılmasının hedeflendiğini belirterek, “Bize düşen görev geçmişten günümüze kadar canlarını feda eden ve bu ülkeyi bizlere emanet kılan atalarımızın, şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkarak canları pahasına bize emanet ettikleri değerleri yarınlara taşımaktır” dedi.
 
"Anadolu Gönül Yolu" projesiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kuruluşlarda kalan gençlerimiz tarafından ülkemizin 7 bölgesinden taşınan 7 bayrak, Çanakkale’ye intikalinin ardından 81 ilden gelen gençlerin katılımıyla 18 Mart 2021 tarihinde Çanakkale Şehitliği’nde düzenlenecek törenle göndere çekilecek.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum