Akdeniz'in kayak merkezine ilgi her yıl artarak devam ediyor

Karaman’ın Ermenek ilçesinde 4 yıl önce hizmete açılan Bozdağ kayak merkezi vatandaşların yoğun ilgisini çekiyor.

Akdeniz'in kayak merkezine ilgi her yıl artarak devam ediyor
Editör: Karaman Olay
13 Ocak 2020 - 10:18
Reklam

Hafta sonu güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar çocuklarıyla birlikte kayak merkezine akın etti. Akdeniz kıyılarına sadece 60 kilometre uzaklıktaki kayak merkezi, 1 kilometreyi aşan pist uzunluğuyla da kayak severlerin bir hayli ilgisini çekiyor.
 
“Kar kalınlığı 1 metrenin üzerinde”


Kış mevsimlerinde kar kalınlığının 1 metreyi geçtiği Bozdağ kayak merkezi çevre il ve ilçelerden gelenlerin ilgi odağı oldu. Akın akın merkeze gelen ziyaretçilere, amatörler ve çocuklar için ayrılan pistte kaymayı öğrenirken, profesyoneller kayakçılarda 1 kilometreyi aşan pistte kaymanın zevkini doyasıya yaşıyorlar.

Kayak merkezine babasıyla birlikte gelen 17 yaşındaki Hande Keşyapan, burasının özellikle öğrenciler için güzel bir stres atma yeri olduğunu belirterek, “Hafta sonları mutlaka buraya geliyoruz. Ermenek’te başka spor yapacak bir yer bulunmadığı için geliyoruz” dedi.

Kayak merkezinin 2015 yılında hizmete açıldığını söyleyen Mehmet Keşyapan ise, “Bölge halkı olarak kayak yapmayı burada öğrendik. Kayak merkezine bölge halkının dışında Mersin, Antalya, Adana ve Konya’dan da çok sayıda kişi geliyor. Buraya kayak yapmaya gelenler genellikle günü birlik gelip gidiyorlar” diye konuştu.
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum